psikoteknik evden eve nakliyat örgü teli k belgesi
Avaleht Erimärgistatud kütuse lumekoristuseks kasutamise lubamine
Erimärgistatud kütuse lumekoristuseks kasutamise lubamine PDF Prindi
Riigikogu Keskerakonna fraktsioon algatas eelnõu, mille eesmärk on võimaldada põllumajanduses kasutatavas masinas tarvitada erimärgistatud kütust, kui tegemist on talviste  teehooldustöödega.

 

Hädavajalik on lubada erimärgistatud kütuse kasutamist lumetõrjeks, sest see muudaks tööd pea poole võrra odavamaks. Seaduse kohaselt ei tohi traktorites ja liikurmasinates kasutada erimärgistatud vedelkütust avalikel teedel sõitmiseks, vaid ainult põllumajanduses ja metsatöödel.

 

Äsjane kriis lumevangi jäänud 600 inimesega näitas meile, et vajame kiiremaid ja tõhusamaid lahendusi sarnaste olukordade igakülgseks vältimiseks. Eestis on palju põllumajandustehnikat, mida saaks edukalt rakendada ka lumetõrjeks - enamik kasutab aga odavamat, erimärgistatud diiselkütust, millega ei tohi teedel sõita.

Paljude traktoriomanikud ei julge koduhoovist kaugemale lund lükkama minna, sest paagis loksub "vale" kütus, siis on rahalised karistused karmid. 

Väga paljud vastava tehnika omanikud oleks nõus rasketes ilmaoludes abikäe ulatama - seega on vajalik, et riik neile vastu tuleb ning lumekoristuseks lubab kasutada ka erimärgistatud kütust.

Võrreldes kütuse hindu - sellise mõistliku järeleandmise tegemine muudaks lumetõrje peaaegu poole võrra odavamaks! See oleks tohutu kergendus omavalitsustele, mis peavad kandma kõige suurema finantskoorma talvistel teetöödel.

 

EELNÕU

VEDELKÜTUSE ERIMÄRGISTAMISE SEADUSE MUUTMISE SEADUS

§ 1. Vedelkütuse erimärgistamise seaduses (RT I 1997, 73, 1201; RT I 2009, 62, 405) tehakse järgmine muudatus:

 

1) Paragrahvi 11 lõige 2 punkt 3 muudetakse ja sõnastatakse järgmiselt:

 

“3) põllumajanduses kasutatavas masinas, traktoris ja liikurmasinas, samuti põllumajanduses kasutatava traktori ja liikurmasina kasutamisel metsatöödel ning talvistel teehooldustöödel;“

 

§ 2. Käesolev seadus jõustub 10. päeval pärast Riigi Teatajas avaldamist.

 

 Riigikogu esimees                                                                            Ene Ergma

 

Tallinn, „…..“   „…………………………………….“ 2010.a.

 

Algatajad:

 

Eesti Keskerakonna fraktsioon

 

Kadri Simson, Ester Tuiksoo

Eesti Keskerakonna fraktsiooni esimees Riigikogu liige

13. detsember 2010.a.

SELETUSKIRI

VEDELKÜTUSE ERIMÄRGISTAMISE SEADUSE MUUTMISE SEADUSE JUURDE

I Sissejuhatus ja eelnõu eesmärk

 

Vedelkütuse erimärgistamise seaduse paragrahvi 11 lõike 2 punkti 3 kohaselt on erimärgistatud kütust lubatud kasutada põllumajanduses kasutatavas masinas, traktoris ja liikurmasinas, samuti põllumajanduses kasutatava traktori ja liikurmasina kasutamisel metsatöödel.

Põllumajandusmasinaid kasutatakse aga tihti ka lumelükkamiseks kinnituisanud teedel väikestes valdades. Sellisel kiireloomulisel tööl on kütuse vahetamine paagis ebaotstarbekas ning ka kulukas. Samas võib sõltuda tee lahtilükkamise kiirusest operatiivsõidukite ligipääs abivajajale.

 

Eelnõu eesmärk on võimaldada põllumajanduses kasutatavas masinas tarvitada erimärgistatud kütust, kui tegemist on talviste teehooldustöödega.

 

Riigikogus seaduse vastuvõtmiseks on vajalik poolthäälte enamus.

 

II Eelnõu sisu ja võrdlev analüüs

Eelnõuga muudetakse vedelkütuse erimärgistamise seaduse paragrahvi 11 lõige 2 punkti 3, mis sõnastatakse järgmiselt:

 

“3) põllumajanduses kasutatavas masinas, traktoris ja liikurmasinas, samuti põllumajanduses kasutatava traktori ja liikurmasina kasutamisel metsatöödel ning talvistel teehooldustöödel;“

 

III Eelnõu terminoloogia ja vastavus Euroopa Liidu õigusele

Eelnõus ei esine õigusaktides varem kasutamata termineid. Eelnõus sisalduvad muudatused vastavad Eesti Vabariigi põhiseadusele ja Euroopa Liidu õigusele.

 

IV Seaduse mõjud ja rakendamiseks vajalikud kulutused

Eelnõu võimaldab põllumajanduses kasutatavas traktoris ja liikurmasinas, mis teeb talviseid teehooldustöid, kasutada erimärgistatud diislikütust. Sellega vähenevad riigieelarve tulud, sest laieneb erimärgistatud diislikütuse kasutusala, kuid tulude vähenemine ei ole märkimisväärne. Arvestada tuleb ka eelnõu positiivseid mõjusid. Operatiivsem teede lahtiajamine ning sõidetavuse tagamine talvisel ajal võimaldab abi paremat kättesaadavust hajaasutuses paiknevates külades ning võimaldab rasketes ilmastikuoludes normaalse elutegevuse jätkumist.

 

V Seaduse jõustumine

Eelnõu jõustub 10. päeval pärast Riigi Teatajas avaldamist.

 


Algatajad:

Eesti Keskerakonna fraktsioon


Kadri Simson, Ester Tuiksoo

Eesti Keskerakonna fraktsiooni esimees Riigikogu liige

13. detsember 2010.a.

 

 

tule-meiega-karilaid

err-uudised-175

Alternatiivmeedia

 

alternatiivmeedia_laanemaa.keskerakond.ee

 

Edgar Savisaare blogi

 

facebook

 

twitter

 

 

Toeta-erakonda
Loe Kesknädalat

 

keskerakond_www.keskerakond.ee

 

Rahvarinde_logo_www.rahvarinne.ee

 

Edgar-Savisaare-blogi

 

keskerakonna-noortekogu

 

 tallinna-tv

nommeraadio 

pealinn

 

Küsitlus

Milline Reformierakonna ja IRLi otsus on sinu elatustaset enim langetanud ?
 

Twitter

Logi sisse

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Filename cannot be empty in /data03/virt14041/domeenid/www.keskerakond.ee/laanemaa/index.php on line 89