psikoteknik evden eve nakliyat örgü teli k belgesi
Avaleht Jaanus Karilaiu artiklid

jaanus 754Jaanus Karilaid on Keskerakonna Läänemaa liider ja Haapsalu linnavolikogu esimees. Keskerakonna Läänemaa piirkonda juhib ta aastast 2005 ning aastast 2005 on ta Riigikogu keskfraktsiooni nõunik.

Jaanus Karilaid on sündinud 1977 aastal 1. veebruaril, lõpetanud Tallinna 32 gümnaasiumi ja Tallinna Ülikooli haldusjuhtimise eriala. Eraettevõtluses on ta töötanud Euroopa Liidu tõukefondide koordinaatorina ja kohalike omavalitsuste konsultandina.

Loe lisa...Donald Trumpi ja Jüri Mõisa ärritavad tõed PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Kolmapäev, 30 Märts 2016 14:26

Keskerakond www.rahvarinne.ee-52001 pahandas isamaaliitlasest linnapea Jüri Mõis Eesti avalikkust, kui kutsus kõiki Tallinna elama ja soovitas omavalitsused buldooseriga kokku lükata. 15 aastat hiljem – kõik koondubki Tallinna ja tänases reformierakondlaste ja sotside valitsuse haldusreformi läbiv kujund ongi buldooser, mitte aga töökohad ja sõltumatum tulubaas. Seepärast tasub „lapsehäälseid" ja rahaliselt sõltumatuid poliitikuid tõsisemalt hinnata. Üks selline toimetab praegu meie võimsaima liitlase USA pinnal.

 
Rõivase käe all jätkub brežnevlik juhtimisstiil PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Teisipäev, 05 Jaanuar 2016 15:04

Habi Eesti eesKui peaminister räägib, et me peame sama asja edasi tegema, aga veel paremini, kas see tähendab, et peame veel paremini põletama maksumaksja raha riigifirmades, nagu seda tehti Estonian Airis ja Eesti Energias, ja veel paremini veeretama maksukoormust lihtsa tööinimese kaela ja edendama rikaste huve, kritiseeris Jaanus Karilaid Taavi Rõivas positiivset hoiakut aastalõpuintervjuus.

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid leiab, et peaminister Taavi Rõivase aastalõpu intervjuud kinnitavad veelkord Reformierakonna stagnatsioonipoliitika ning hirmutamistaktika jätkumist.

 
Keskerakond taotleb kooseluseaduse tühistamist PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Esmaspäev, 21 Detsember 2015 17:42

Keskerakond www.rahvarinne.ee-8„Juhatus otsustas välja tulla hallist tsoonist, kus iga liige võib arvata, mida tahab," sõnas Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid erakonna värsket kooseluseaduse teemalist seisukohta kommenteerides. Karilaid sõnas ka, et nüüdsest Priit Toobal ei juhi erakonda, vaid selle bürood ning teenindab esimeest.

 
Meil on vaja üleskeeratud Juhan Partsi, sest vaikiv pagendamine Luksemburgi laseb aeguda liiga paljudel poliitilistel sigadustel PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Esmaspäev, 07 Detsember 2015 13:04

KAPOJuhan Partsi ei tasu lõplikult Eesti poliitikas maha kanda, sest siis riigikontrolörina suutis ta Riigikogu ees enam-vähem ausalt vastata Hüvitusfondi, Erastamisagentuuri ja Maapanga afääride kohta.

Siis oli temas veel siirust ja julgust. Kõlavalt sildistas ta kogu meie haldusaparaati võrreldes meie valitsemiskunsti Lõuna-Aafrikaga. See kõik andis talle hoogu uue poliitika ja uue erakonna loomiseks, mis lõppes aga, eelkõige poliitika kvaliteedi kontekstis, fiaskoga. Nüüd on ta aga asunud meedia vahendusel ähvardama, et juhul, kui Reformierakond teda Kontrollkoja liikmeks poliitilise teerulliga ei suuna, siis tuleb ta uuesti uue poliitikaga platsi. Aga kas seekord paljastab ta juba siis Reformierakonna hämaraid seoseid avaliku halduse ja ärimaailmaga?

 
Jaanus Karilaid taandas oma kandidatuuri PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Teisipäev, 24 November 2015 10:39

Keskerakond www.rahvarinne.ee-6Jaanus Karilaid teatas täna, et saavutas kongressieelse debati ning taandab enda kandidatuuri erakonna praeguse juhi Edgar Savisaare toetuseks.

Karilaid teatas, et kui Pärnumaa keskerakondlane Imre Sams, akadeemik Jüri Martin ja veel 65 erakonnakaaslast esitasid tema Keskerakonna esimehe kandidaadiks; ja kui teda avalikult toetas sotsioloog Ülo Vooglaid, võttis ta pakkumise vastu sooviga panustada Keskerakonna tuleviku sisulisse platvormi.

 
Keskerakonna esimeheks kandideerida otsustanud Jaanus Karilaid: lootsin, et Kadri Simsonil on selgem nägemus erakonna edasiviimisest PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Teisipäev, 10 November 2015 16:49

Keskerakond www.rahvarinne.ee-7Riigkogu liige Jaanus Karilaid teatas täna, et kandideerib Keskerakonna esimeheks. Karilaid põhjendas oma otsust sellega, et teda ja teisi erakonna lihtliikmeid ei kõneta Simsoni programm ning see ei vii erakonda edasi.

"Meie otsuse tegemise aluseks olid lihtliikmete telefonikõned, mis tulid kõikidest Eesti maakondadest, ja kahtlemata ka see, et kirurg Andres Ellamaa nõustus liituma minu toetusmeeskonnaga, mis oli minu jaoks väga oluline," ütles Karilaid Delfile.

Karilaiu sõnul soovivad lihtliikmed Keskerakonnas muutusi. "Keskerakond vajab sisukat debatti oma tuleviku üle."

 
Karilaid Ossinovskile: jaanipäev on möödas, aeg tegutseda! PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Laupäev, 27 Juuni 2015 19:25
 

Keskerakond www.rahvarinne.ee-5Keskerakonna juhatuse ja Riigikogu liige Jaanus Karilaid tuletab Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehele Jevgeni Ossinovskile meelde, et jaanipäev on möödunud ning sotsidel on oma uue esimehe lubaduste kohaselt aeg hakata ellu viima muutuseid Eesti poliitikas. Eesti iive peab muutuma positiivseks ning palgavaesus kaduma.

 
Mikser ei pea inimeste maale evakueerimist õhurünnaku korral esmatähtsaks PDF Prindi
Kirjutas Administraator   
Neljapäev, 11 Juuni 2015 13:24

Igauhe-eestRiigikogu liige Jaanus Karilaid küsis kaitseministrilt Sven Mikserilt tänases riigikogu infotunnis sama küsimuse, mille küsis Eesti Päevalehe ajakirjanik kaitseväe juhataja Riho Terrase käest ja sai vastupidise vastuse.

„Reaalses olukorras, näiteks õhurünnaku korral, puudub Eestis varjendite võrgustik ja tegelikult on meie elanikkond kaitseta. Kaitseväe juhataja Terras üllatas avalikkust, väites, et sel juhul tuleks elanikud viia maale. Palun täpsustage seda mõtet! Kas see mõte on saadud kaitseminister Mikseri käest ja milline on täna siis meie maapiirkondade logistiline võimekus sellise mõtte realiseerimisel?“ küsis Karilaid.

 
Praegune "psühholoogiline kaitse" jätab Eestist baarikakleja mulje PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Reede, 22 Mai 2015 22:21

Uhkelt Eestist ule 1Julgeolekuaukude lappimist tuleb alustada peeglisse vaatamisega ja meie reaalse kaitsevõime tõstmisega. Psühholoogiliseks kaitseks valitsuse poolt palgatud Ilmar Raag on aga täna asunud psühholoogilise kaitse sildi taga tsementeerima tänase võimuliidu jalgealust.

 
Jaanus Karilaid arutleb Eesti tulevikust Vaba mõtte klubis 2015.02.24 PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Teisipäev, 24 Veebruar 2015 09:27

jaanus 754Jaanus Karilaid arutleb Eesti tuleviku teemadel Vaba mõtte klubi telesaates 2015.02.24. Vaata saadet Tallinna TV algusega 21:45. Saate järelevaatamiseks KLIKI SIIN!

 
Reformierakond tõstab makse 544 miljoni euro ulatuses PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Pühapäev, 22 Veebruar 2015 11:02

kindlalt edasiTähelepanelik lugeja märkas kindlasti Reformierakonna lubaduste nimekirjas sellist pisikest repliiki: „vähendab maksuerandeid ja mahaarvamisi ning kärbib maksukulusid, mis jaotuvad sotsiaalselt ebaõiglaselt ja ebatõhusalt“. Maksumaksjate liit arvutas kokku selle lubaduse hinna - 544 miljonit eurot.

Maksumaksja lugeja tahaks kindlasti teada, millised need erandid on ja kas nende ärakaotamine toimub samamoodi nagu kütteõli maksusoodustus (kus esimese versiooni kohaselt oleks tulnud hakata kevadeks kütmata jäänud õli paakidest välja pumpama) või kuidagi teisiti.

 
2015.02.15 Valimisstuudio PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Esmaspäev, 16 Veebruar 2015 14:38

jaanus 7542015.02.15 Valimisstuudios regionaalpoliitika ja riigijuhtimise teemadel debateerivad Jaanus Karilaid Keskerakonnast, Neeme Suur Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast, Märt Meesak Eesti Vabaerakonnast, Rasmus Lahtvee Erakonnast Eestimaa Rohelised ja Henn Põlluaas Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast. Järelvaata saadet, KLIKI SIIN!

 
Reformierakond põletas 357 miljonit eurot Kreeka abipaketis PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Teisipäev, 10 Veebruar 2015 10:06

kindlalt edasiReformierakonna valitsuse tehtud rumal otsus laenata Kreekale 357 miljonit eurot maksumaksja raha, mida tõenäoliselt enam tagasi ei pruugi saada, oli valitsuse üks suuremaid prohmakaid, leiab Eesti Klubi endine president Mati Väärtnõu.

Veel mõni aeg tagasi kuulutasid Reformierakonna poliitikud, et Kreekale laenamine on kui kullaauk. Eesti mitte ainult et saab raha tagasi, vaid ka teenib laenu pealt, leidsid nad. "Tegelikult on see finantsiliselt investeering, see on rahapaigutus, mis teenib intressi ja on kaitstud," kiitis toonane rahandusminister Jürgen Ligi, kes leidis ka, et jutt laenuriskidest ja Kreeka kaheldavast kärpekavast on tugevasti liialdatud.

 
Maaelu vajab äratust ja riiklikku tuge PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Esmaspäev, 09 Veebruar 2015 11:39

teemeteisiti 200Vaesuse vähendamine on eesmärk nii linnaelus kui maaelus - igati humanistlik eesmärk hällist hauani on tagada inimesele hea elu. Ja eks selle headuse taseme üle poliitikud vaidlevad, võitlevad ja siis lepivad kokku, vähemalt natukeseks ajaks. Elujõulised ettevõtted, keskkonnasõbralikud tootmisviisid, innovatsiooni levitamine kõikidesse maakondadesse, sotsiaalmajanduslike lõhede vähendamine, töökohtade loomine on maaelu arengukava läbivad mõisted. Ministeeriumite ametkond on Eestis suhteliselt pädev tootmaks õiguslikult ja keeleliselt tugevaid ja kauneid dokumente. Ametnikud pole probleem, probleem on poliitilise juhtimise nõrkuses.

 
valitsus on jätnud sõjaolukorra puhul rahva kaitseta PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Esmaspäev, 09 Veebruar 2015 09:35

Uhkelt Eestist ule 2"Valitsus peaks muretsema ennekõike oma rahva ehk tsiviilelanike pärast," leidsid  Keskerakonna ridades riigikokku kandideerivad Rene Toomse ja Jaanus Karilaid. Selle asemel tuleb aga valitsus lähinädalatel välja kavaga investeerida Eestis viibivate liitlaste tingimuste parandamisse rohkem kui 40 miljonit eurot.

"Peaminister ei pea isegi tarvilikuks elanikkonnale juhtnööride andmist sõja- või eriolukorraks," teatas Karilaid pühapäeval BNS-ile.

Karilaidi ja Toomse hinnangul peaks valitsus liitlastele mugavate tingimuste loomise kõrval tegelema samaväärselt tsiviilelanike kaitse tagamisega, sest rahva ellujäämine rasketes olukordades on kogu riigi püsimise alus.

 
Tekkinud on julgeolekukriis, keegi peab vastutama! PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Esmaspäev, 09 Veebruar 2015 09:32

Habi Eesti eesJulgeolekuekspert Rene Toomse ning Keskerakonna juhatuse liige Jaanus Karilaid rõhutavad, et järjekordse spiooniskandaali tõttu tekkinud julgeolekukriisis tuleb kasutusele võtta meetmed, mis taastaks strateegilise kontrolli Eesti julgeoleku tagamise üle.

"Eesti maine ja tegelikkus on täna kaks erinevat asja. Kahjuks peame tõdema, et maine on tegelikkusest liiga kaugele ette rebinud. Herman Simmi juhtum oleks pidanud Eesti julgeolekust hoolivad poliitilised juhid panema tegema kiireid ümberkorraldusi meie julgeolekustruktuurides," nentis Jaanus Karilaid. 

 
Raivo Aeg peaks säästma Kaitsepolitsei mainet PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Esmaspäev, 12 Jaanuar 2015 15:00

KAPOKeskerakonna juhatuse liikme Jaanus Karilaidi sõnul loob Raivo Aegi tulek poliitikasse ohtliku pretsedendi.

„Sisejulgeolek on riikluse vundament ja on eriti ohtlik ühe väikeriigi võimekusele kui eriteenistused muutuvad sisepoliitilise võitluse vahendiks,” rääkis Karilaid. „Pole kahtlust, et Hermann Simmil oli Eestis kaastöötajad. Pole kahtlust, et IRLi elamislubade äri venelastega sai toimuda suurema ringi inimeste teadmisel.”

 
Taavi Rõivase vabandamise aeg läheneb PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Pühapäev, 30 November 2014 09:17

parem-eesti-koigile2Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni ja Keskerakonna juhatuse liikme Jaanus Karilaidi sõnul on Taavi Rõivas teinud viimastel päevadel peaministri ametikohale korvamatut kahju.

 
Keskerakond ei allu teiste parteide diktaadile PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Neljapäev, 16 Oktoober 2014 23:33

Keskerakond www.rahvarinne.ee-4Keskerakonna juhatuse liikme Jaanus Karilaidi sõnul puhastas Keskerakonna peaministrikampaania poliitikaõhku. „Äärmiselt huvitav oli jälgida meie konkurentide reaktsioone. Seni kui arvati, et tegemist on mässukatsega, õhutati takka. Teooriad sellest, et tegemist võib olla Savisaare „lavastusega", tekitasid aga paanika."

 
Märkmeid visioonipuuduses vaevlevale Jürgen Ligile PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Esmaspäev, 18 August 2014 12:05

Uhkelt Eestist ule 2Haapsalu linnavolikogu esimees Jaanus Karilaid (Keskerakond) vastab rahandusminister Jürgen Ligile, kes kritiseeris Karilaidu etteheidete pärast, nagu oleks PKC Haapsalu juhtmetehase sulgemine valitsuse poliitika tulemus. Vaata Ligi kirja SIIT

Jaanus Karilaid: 

Iirimaa president Micheal Higgins kutsus juba paar aastat tagasi otsima uusi majandusmudeleid, mis looks just töökohti ja oleks solidaarsusest kantud. Meie rahandusminister on aga hammastega kinni 18. sajandi laissez-faire mõtteviisi üksikutes hüüatustes. Valitsus kui aktiivne majanduskeskkonna looja ja turgutaja ei ole saanud mõtteviisina jalgu alla. Põhjus on ka poliitiliste oponentide nõrkuses, nad pole viitsinud alternatiive jõulisemalt esile tõsta.

 
PKC Haapsalu tehase sulgemise otsene süüdlane on rahandusminister PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Reede, 08 August 2014 19:54

parem-eesti-koigile2Haapsalu volikogu esimees Jaanus Karilaiu sõnul tuleb PKC Haapsalu tehase sulgemise põhjusi otsida valitsuse olematust regionaalpoliitikast ja rahandusministri jäigast positsioonist maksuerisuste loomisel.

 
Rosimannuste tegevusel on kuriteo tunnused PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Kolmapäev, 06 August 2014 10:10

Uhkelt Eestist ule 2Erakondade rahastamise järelevalve komisjoni liige Jaanus Karilaid esitas riigiprokuratuurile avalduse, milles tegi ettepaneku alustada kriminaaluurimist Keit Pentus-Rosimannuse ja Rain Rosimannuse suhtes.

„Põhjuseks on suure rahasumma liikumine Autorollo kontole,“ selgitas Keskerakonna liige Karilaid, “raha liikus Pentuse hallatava Keskkonnainvesteeringute Keskuse ning sealt edasi MTÜ Pakendiringlusele AS Autovaal kaudu.“

 
Referendumitega küpsemasse ühiskonda PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Kolmapäev, 25 Juuni 2014 13:41

Keskerakond www.rahvarinne.ee-8Referendumite tihedus ja nende serveerimise professionaalsus on ühiskonna arenguastme näitaja ning nende korraldamine oleks tee küpsema ühiskonna poole ka Eestis, pakub välja Haapsalu linnavolikogu esimees Jaanus Karilaid. 

Kusjuures poleks vaja jäika nimekirja, mida tohib või ei tohi rahva käest küsida. Näiteks Rail Balticu trassivaliku kõrval võib rahvast kaasata ka maksude ja välislepingute küsimuses, kui on oskusi lähteülesannet adekvaatselt püstitada.

 
Haapsalu volikogu esimees kutsub loobuma Swedbanki teenustest PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Neljapäev, 22 Mai 2014 15:33
 

Meeleavaldus Haapsalu.13.11.2010“Kutsun inimesi üles loobuma Swedbanki teenustest, kuna hoolimata hiigelkasumist sulgevad nad pangakontoreid, suutmata tagada inimestele olenemata sissetulekutest juurdepääsu pangateenustele,” teatas Haapsalu linnavolikogu esimees, keskerakondlane Jaanus Karilaid.

 
« AlgusEelmine1234JärgmineLõpp »

Lehekülg 1 / 4

tule-meiega-karilaid

err-uudised-175

Alternatiivmeedia

 

alternatiivmeedia_laanemaa.keskerakond.ee

 

Edgar Savisaare blogi

 

facebook

 

twitter

 

 

Toeta-erakonda
Loe Kesknädalat

 

keskerakond_www.keskerakond.ee

 

Rahvarinde_logo_www.rahvarinne.ee

 

Edgar-Savisaare-blogi

 

keskerakonna-noortekogu

 

 tallinna-tv

nommeraadio 

pealinn

 

Küsitlus

Milline Reformierakonna ja IRLi otsus on sinu elatustaset enim langetanud ?
 

Twitter

Logi sisse

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Filename cannot be empty in /data03/virt14041/domeenid/www.keskerakond.ee/laanemaa/index.php on line 89