psikoteknik evden eve nakliyat örgü teli k belgesi
Avaleht Jaanus Karilaiu artiklid Keskerakonna Läänemaa piirkond on ESMiga liitumise vastu
Keskerakonna Läänemaa piirkond on ESMiga liitumise vastu PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Reede, 24 August 2012 17:32
meeleavaldus150Keskerakonna Läänemaa piirkond otsustas mitte toetada praegusel kujul Euroopa Stabiilsusmehhanismiga ühinemist.
Otsustasime tuua ESMi arutelu rohujuure tasandile,” ütles Keskerakonna Läänemaa piirkonna esindaja Jaanus Karilaid Lääne Elule.
„Me ei nõustu Jürgen Ligi argumentatsiooniga, et Eesti liitumine on olemuselt sümboolne ja solidaarsuse märk. See on liiga lihtne peibutis ja ei seleta sisuliselt midagi lahti. Tõsi, eurotsooni kontekstis on Eesti osalus väike, aga üle miljardi euro suurune osalus on tänases Eesti olustikus liiga suur summa ja ebasolidaarne suhtumine õpetajate, sotsiaaltöötajate ja meditsiiniõdede suhtes,” leiavad Läänemaa keskerakondlased.
Läänemaa keskerakondlased sõnastasid neli punkti, mida peaks Eesti järgima, et riigi huvid oleks stabiilsusmehhanismiga liitudes kaitstud:

Esiteks, Riigikogu peab rakendama täielikult Euroopa Sotsiaalharta ja rakenduma ka sisuliselt. „Euroopalik sotsiaalpoliitika tähendab õigust eluasemele, õigust õiglasele töötasule, eakate õigust sotsiaalsele kaitsele jne. Kümmekond punkti on Sotsiaalhartas ratifitseerimata ning see on selge ebasolidaarsuse märk oma inimeste suhtes,” selgitas Karilaid.

Teiseks, enne kui Eesti teeb väljamakseid Prantsuse ja Saksa pankade päästmiseks, tuleb saada Brüsselist selge lubadus, et Eesti põllumajandusettevõtteid koheldakse Euroopa Liidus Saksa ja Prantsuse ettevõtjatega võrdselt. „Selline käitumine survestaks Eesti toiduhindade alanemist ja peataks galopeeriva hinnatõusu,” põhjendas Karilaid.

Kolmandaks, Eesti peab nõudma lisagarantiisid juhuks, kui Hispaania ja Kreeka ei suuda rakendada lubatuid struktuurseid reforme.

Neljandaks tuleb Läänemaa keskerakondlaste arvates rakendada ja rahvale ära seletada Euroopa kohaliku omavalitsuse harta, mille riigikogu on ratifitseerinud. „Riigikohtu otsus, kus viidatakse sellele, et keskvalitsus elab täna kohaliku omavalitsuse arvel, on ikka veel rahandusministeeriumi poolt arvestamata jäetud. Valitsus tahab jõuga kaugendada kohalikku kogukonda kohalikust omavalitsusest,” kommenteeris Karilaid.
 

Lisa kommentaar


Turvakood
Uuenda

tule-meiega-karilaid

err-uudised-175

Alternatiivmeedia

 

alternatiivmeedia_laanemaa.keskerakond.ee

 

Edgar Savisaare blogi

 

facebook

 

twitter

 

 

Toeta-erakonda
Loe Kesknädalat

 

keskerakond_www.keskerakond.ee

 

Rahvarinde_logo_www.rahvarinne.ee

 

Edgar-Savisaare-blogi

 

keskerakonna-noortekogu

 

 tallinna-tv

nommeraadio 

pealinn

 

Küsitlus

Milline Reformierakonna ja IRLi otsus on sinu elatustaset enim langetanud ?
 

Twitter

Logi sisse

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Filename cannot be empty in /data03/virt14041/domeenid/www.keskerakond.ee/laanemaa/index.php on line 89