psikoteknik evden eve nakliyat örgü teli k belgesi
Avaleht Jaanus Karilaiu artiklid Meedia roll ja demokraatia Eestis
Meedia roll ja demokraatia Eestis PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Teisipäev, 02 Oktoober 2012 18:38

nende-poliitika-on-hinnatousud-reformierakond-IRLPühapäeval oli klassikaraadios Ignar Fjuki "rääkivad pead".  teemaks meedia roll ja demokraatia Eestis. Saates olid külalistena Toomas Lepp ja Igor Gräzin. Lepp nagi ikka oli otsekohene ja siiras. Pani Igori ikka mitmeid kordi ohkima ja ägama. Võib täheldada, et Gräzin pelgabki pädevust koos julguse ja enesekindlusega. Igal juhul sai Lepp oma sõnumit korduvalt korrata ja edastada. St - Eesti meedia on kaassüüdlane ja vastutav selle eest, et parempoolsed võimul laiutavad ja ülbitsevad.
Mind pani aga üllatama Gräzini lapsesuu, kes kogemata puistas tõe ka reformikate poliittehnoloogia kohta. Ta otsesõnu pahandas Ignar Fjukiga, kui viimane küsis, et miks meedia ei kujuta Keskerakonda alternatiivina. "Sa ei tohi sellist küsimust küsida, sest siis hakkavadki inimesed seda endale ette kujutama". Arvestage, et see ongi olnud pikaajaline vastaste strateegia, et meid marginaliseerida ja meie enda ülesanne on sellest läbi murda.
Näide. Kui eile algas arstide tööseisak, siis ei tohi Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Toom just streigi alguses minna Brüsseli! See
näitab suhtumist, solidaarsusvõimekuse puudumist!. Kui me tahame ka paista ja ka olla alternatiiv, siis ei tohi me lasta ennast samastada võimuliidu  poliitikutega. Teie olete samasugused – ükskõiksed, ahned, omakasupüüdlikud. Nii mõtleb rahvas Läänemaal, Saaremaal ja ka mujal.

Arstide ja õdedega solidaarsuse näitamine olnuks väga efektne ja tervishoid puudutab iga inimest ehk kõiki valijagruppe, siin pidanuks sotskomisjoni aseesimees loobuba Brüsseli sõidust. Mulje ja signaal avalikkuse oleks olnud positiivne. Tuletagem ka meelde, et õed ja hooldajad on enamasti vene keelt kõnelevad inimesed, siin saanuks ka lüüa kaks kärbest ühe hoobiga.

On väga nadi  kui Toom sotskomisjoni aseesimehena on ainult üheteemapoliitik, aga kui olla, siis ei tohi olla sotsiaalkomisjoni
aseesimees. See kiri pole dotseeriv, vaid muretsev. Läänemaa Keskerakond on solidaarne Ida-Virumaaga ja Põhja-Tallinnaga, me paljuski mõistame vene koolireformi valusid ja vigu mida valitsus teeb. Aga sellesse teemasse ei tohi venelaste eestkõnelejad ainult kramplikult klammerduda. Tuletage meelde, et näiteks Boroditš sai 6000 häält ainuüksi sellega, et ta oli Savisaare meeskonna liige, ta ei keskendunud vene teemadele. Peab olema ka ühiseid murekohti - ja tervishoiutöötajate streik seda kahtlemata võiks olla. Kui solidaarsus on meil rahvusgruppe ületav, siis pole varsti mingit probleemi, et eesti piirkondades tõuseb meie usaldus ka palju kõrgemale ning me hõlvame ühiskonnas liidri positsiooni.


Jaanus Karilaid
Haapsalu volikogu esimees
Läänemaa piirkonna esimees

 

Lisa kommentaar


Turvakood
Uuenda

tule-meiega-karilaid

err-uudised-175

Alternatiivmeedia

 

alternatiivmeedia_laanemaa.keskerakond.ee

 

Edgar Savisaare blogi

 

facebook

 

twitter

 

 

Toeta-erakonda
Loe Kesknädalat

 

keskerakond_www.keskerakond.ee

 

Rahvarinde_logo_www.rahvarinne.ee

 

Edgar-Savisaare-blogi

 

keskerakonna-noortekogu

 

 tallinna-tv

nommeraadio 

pealinn

 

Küsitlus

Milline Reformierakonna ja IRLi otsus on sinu elatustaset enim langetanud ?
 

Twitter

Logi sisse

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Filename cannot be empty in /data03/virt14041/domeenid/www.keskerakond.ee/laanemaa/index.php on line 89