psikoteknik evden eve nakliyat örgü teli k belgesi
Avaleht Jaanus Karilaiu artiklid Vabariigi valitsus Haapsalus küll Eesti asja ei aja!
Vabariigi valitsus Haapsalus küll Eesti asja ei aja! PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Esmaspäev, 12 November 2012 20:37
Keskerakond_www.rahvarinne.ee-8Regionaalminister Siim-Valmar Kiisler käis hiljuti Läänemaal irvitamas, et miks küll 10-miljonilise eelarvega Haapsalu muretseb, kui eluaseme maamaksust vabastusega jääb linnale ca 25 000 eurot kompenseerimata. Vabariigi Valitsuse pressiosakond teavitas enne Kiisleri visiiti avalikkust tähtsalt, et kohalikele omavalitsustele kompenseeritakse saamata jääv tulu täielikult.
Asi pole aga ainult rahas, asi on põhimõttes! Kas valetamine on saamas peaminister Andrus Ansipi valitsuse igapäevaseks normiks? Kas IRL just nii ajabki seda kõigile armast eesti asja? 


Haapsalus viimne piir käes

Haapsalus ei soovi Keskerakond kärpida reformierakondlikus stiilis linna sotsiaalseid „patju" - me seisame selle eest, et eakatel säiliks tasuta bussisõit. Me ei soovi tõsta lasteaiakoha maksumust. Me ei lõpeta ujulakompleksi kulukat toetamist, et kohalikud inimesed saaksid taskukohaselt harrastada tervislikke eluviise. Me jätkame lasteaedade renoveerimist. Meil on ikkagi üks mitmekesisemaid ja taskukohasemaid huvialavõrgustikke jne.

Kärpekääride suuremate lõigete pärast pidime sundkäiguna tõstma äri- ja tootmismaa maksustamise hinda. Absurdne! Vastasseis ja teineteise mittemõistmine on viinud Läänemaa tõmbekeskuse Haapsalu viimse piirini ning Vabariigi Valitsus on sundinud meid tegema ebamõistlikke käike. Tegelikult peaks ääremaal olema äri- ja tootmismaa kasutamine täiesti tasuta. Ettevõtluse soodustamine töökohtade loomiseks väljaspool Tallinna peaks olema elementaarne, aga keskvalitsus võtab omavalitsustelt iga aasta hoobasid ja jõudlust järjest vähemaks. 

Omavalitsusjuhid ootavad Keski võimuletulekut

Omavalitsuste nõrgestamine ja allasurumine on Ansipi valitsuse teadlik ja süstemaatiline tegevus. Tegelikult teavad kõik mõtlevad inimesed, et rahandusminister Jürgen Ligile on parteikontorist seatud ülesanne võtta Tallinna linnapealt Edgar Savisaarelt tegutsemisruumi vähemaks. Savisaar on ikka püsti ning teeb võimsa ja arenduspõhise linnaeelarve, aga kannatajaks on ülejäänud kohalikud omavalitsused. Kõik sisuliselt mõtlevad omavalitsusjuhid ootavad Keskerakonna tulekut Vabariigi Valitsusse, sest siis pööratakse suhted kohalike omavalitsustega päevapealt positiivseteks. Lõpeb Stenbocki maja ja Tallinna linna vaheline kukepoks ülejäänud Eesti arvel. 

Enne kohalikke valimisi kipuvad kõik kandidaadid rääkima töökohtade tähtsusest, elukeskkonna arendamisest investeeringute abil ja elanikkonna suurendamisest. Teadke, et nad valetavad, kui nad ei suuda ületada konflikti keskvalitsusega ning raha suunamist regioonidesse ei tehta vajalike seadusemuudatuste kaudu. Juba viis aastat tõmmatakse kohalikke vallajuhte lühikese keti otsa - nii valmistuvadki IRL ja Reformierakond järgmisteks Riigikogu ja presidendi valimisteks. Nõrgestatud omavalitsusjuhid teevad seda, mida nende parteikontorid käsivad.

Sellist ketistatud Eestit mina ei taha! Mina tahan niisugust Eesti Vabariiki, kus kohalikud omavalitsused suudavad sisuliselt luua töökohti, arendada regiooni tervikuna, on vabad ja sõltumatud. Me veel võitleme selle võimaluse kohalikele omavalitsustele tagasi! Südametunnistus kohustab.

JAANUS KARILAID, Haapsalu volikogu esimees
 

Lisa kommentaar


Turvakood
Uuenda

tule-meiega-karilaid

err-uudised-175

Alternatiivmeedia

 

alternatiivmeedia_laanemaa.keskerakond.ee

 

Edgar Savisaare blogi

 

facebook

 

twitter

 

 

Toeta-erakonda
Loe Kesknädalat

 

keskerakond_www.keskerakond.ee

 

Rahvarinde_logo_www.rahvarinne.ee

 

Edgar-Savisaare-blogi

 

keskerakonna-noortekogu

 

 tallinna-tv

nommeraadio 

pealinn

 

Küsitlus

Milline Reformierakonna ja IRLi otsus on sinu elatustaset enim langetanud ?
 

Twitter

Logi sisse

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Filename cannot be empty in /data03/virt14041/domeenid/www.keskerakond.ee/laanemaa/index.php on line 89