psikoteknik evden eve nakliyat örgü teli k belgesi
Avaleht Jaanus Karilaiu artiklid Karilaid: Eesti-Vene piirilepe vajab rahvahääletust
Karilaid: Eesti-Vene piirilepe vajab rahvahääletust PDF Prindi
Kirjutas Administraator   
Reede, 14 Veebruar 2014 14:07
 

Keskerakond www.rahvarinne.ee-8Isamaliidu fraktsioon Riigikogus 1997. aastal esitas Jüri Adamsi vahendusel eelnõu, mis soovis Eesti-Vene piirileppe küsimuses rahva referendumit. Tänaseks on see unustatud, Isamaa on oma lätted sügavale maha matnud, avalik arvamus on Vene küsimusega nii ära väsitatud, et venelaste kurnamistaktika hakkab vilja kandma. Sisepoliitika on samuti kinnisemaks muutunud, ajakirjanduse omanike struktuur veelgi koondunud. Kelle huvides?

Massimeedia pole meie tänase valitsuse silmakirjalikku palet paljastanud. Postimehe uus omanik on Isamaaliidu suurrahastaja ja ajalehe suurinvestor ravimiärimees Margus Linnamäe ei hakka ju seda hoiupõrsast kolkima, kuhu ta ise nii palju raha on toppinud. Isegi ajaleht Kesknädal pole selliseid ilulevaid propagandistlikke portreelugusid teinud, kui uue omanikuga Postimees. Suurim ajaleht on muutumas kollaseks valitsuserakondade poliitiliseks tööriistaks ja sellise ajalehe jaoks pole väärtustel kunagi stabiilset kohta. Seepärast ei maksa imestada, et miks meie silme all tehakse ajalugu, pöördumatut, kahjulikku, mahamüüvat ajalugu. 

 

 

Tartu rahu 2. veebruar 1920 on eestlaste eneseuhkust alati kergitanud. Sõdu ei võideta ilma diplomaatiata, vabadussõda pidi saama väärika punkti. Ja Tartu rahuga see ka saavutati! Eestlased said lõpuks ometi võitjarahvaks ja meie diplomaatiline korpus tõi meile ka hulganisti väärikust.

 

Nüüd, 18. veebruaril, Moskvas antakse see väärikus pidulikult IRLi ja Reformierakonna mahitusel ära. Kuidas nii, küsivad paljud? Ametlikku piiri on ju vaja! Nõus, aga vaadake tingimusi.  Me anname ära pea kolme Hiiumaa suuruse maatüki, ilma kompensatsioonita, ilma et me oleks end läbirääkimistel kehtestanud, ilma et me üldse midagi läbirääkimistest teaksime. Idanaaber on rahul, nende tee Brüsselisse on veel kindlam. Meie kohalikud poliitilised yuppiejumalad on rahul – Brüssel kiidab (neid ei huvita meie ajalugu süvitsi) ja venelased saavad jõulisemalt tegeleda Euroopa Liidu viisavabaduse taotlemisega, mis hoogustab nii majandust kui ka organiseeritud kuritegevust. Eesti väärikus jääb aga ikka taastamata ja kaitsmata. Meie valitsuse oskamatust läbirääkimisi pidada on vene pool loomulikult oskuslikult ära kasutanud.

 

Presidendi ametiraha on veel venelaste käes, Tartu Ülikooli varad veel Vene Föderatsiooni valdustes. Majanduslik koostöö ebastabiilne – alles see oli kui Vene Föderatsiooni Veterinaaramet kiusas ka Saaremaa ettevõtjaid. Juba Tartu rahuleping 94 aastat tagasi nägi selliseid võimalikke venelaste trikke ette ega siis ilmaasjata polnud Tartu rahulepingu lisas I järgmised punktid: "Kaubad, mida veetakse läbi ühe lepinguosalise territooriumi, ei kuulu tollimaksu ega transiidimaksuga maksustamisele. Lastimise tariifid transiitkaupadele ei tohi olla kõrgemad prahtimise hinnast siseturule määratud samasugustele kaupadele. Tallinnas ja teistes Eesti sadamates avatavates vabasadamates võimaldab Eesti Venemaale piirkonnad ja kohad ümberlaadimiseks, hoiustamiseks... Venemaalt saabuvale või temale määratud kaubale... kusjuures maksud sääraste piirkondade ja kohtade eest ei tohi ületada makse, mida kogutakse enese kodanikelt transiitkaupade puhul". 

 

Miks soomlastel selliseid ootamatuid majanduslikke pigistamisi tunduvalt vähem on – seepärast, et soomlased mitte ei kära, vaid kehtestavad end läbirääkimiste laua taga. Soome riigimehed oskavad kaubelda oma rahvale heaolu ja stabiilsust. Tühja sellest e-hääletusega eputamisest, heaolu luuakse majanduses ja siin on meil soomlastelt kahjuks veel palju õppida. Jaan Poska, Ants Piip, Mait Püüman, Julius Seljamaa, Jaan Soots olid riigimehed, kes läksid ajalukku suurte tähtedega. Urmas Paet, Marko Mihkelson, Ene Ergma, Urmas Reinsalu – teie üle veel mõistetakse kohut! Aeg näitab kui kiirelt.

Paljud küsivad kindlasti, et kuidas see rahvuslike huvide kaitsmine nüüd edasi käib? 18. veebruaril 2014 sõlmitakse see piirilepe nii ehk naa. Kuidas protesteerimist jätkata? Venelased saavad seekord oma tahtmise, eks ka valitsuserakonnad üritavad head nägu teha ja rääkida uuest majanduslikust koostööst, mis on aga puhas udu, sest lätlaste ja leedukate piir üksi pole veel taganud mingit positiivset ja stabiilset koostööd. Meil on aga erakordne võimalus venelased suruda meiega võrdsemasse positsiooni ja see trump ongi Tartu rahuleping. See meeletu enesekehtestus antakse ilma uute hüvedeta lihtsalt ära! 

 

Ega enesekehtestust üleöö enam ei taga. Eesti rahvas peaks väga selgelt meelde jätma, et kes on need poliitilised jõud, kes rahvuslikud huvid maha mängivad. Täna on nende käes võim, nad koputavad selle asja läbi ilusasti, see ei ole nende jaoks küsimus, aga kõige piinlikum on see, et Isamaa ja Res Publica, kelle juhtimisel on olnud elamislubade müük, kes piirilepingut ilma läbirääkimisteta allkirjastab, tulevad enne parlamendivalimisi rääkima rahvuslikest huvidest. See on puhas petukaup!

 

Me muudame selle piirileppega Tartu rahuga saavutatud piiri. Kas Eesti rahvas on nõus meie võidutrofee ilma hüvedeta ära andma? Ainult rahvas saab olla siin lubaja või mittelubaja. See ei saa olla meie poliitilise kartelli mugavustsoon ja salalepped.

Jaanus Karilaid
Keskerakond

 

Lisa kommentaar


Turvakood
Uuenda

tule-meiega-karilaid

err-uudised-175

Alternatiivmeedia

 

alternatiivmeedia_laanemaa.keskerakond.ee

 

Edgar Savisaare blogi

 

facebook

 

twitter

 

 

Toeta-erakonda
Loe Kesknädalat

 

keskerakond_www.keskerakond.ee

 

Rahvarinde_logo_www.rahvarinne.ee

 

Edgar-Savisaare-blogi

 

keskerakonna-noortekogu

 

 tallinna-tv

nommeraadio 

pealinn

 

Küsitlus

Milline Reformierakonna ja IRLi otsus on sinu elatustaset enim langetanud ?
 

Twitter

Logi sisse

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Filename cannot be empty in /data03/virt14041/domeenid/www.keskerakond.ee/laanemaa/index.php on line 89