psikoteknik evden eve nakliyat örgü teli k belgesi
Avaleht Jaanus Karilaiu artiklid Sõjapopulism rajab teed
Sõjapopulism rajab teed PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Teisipäev, 04 Märts 2014 18:42
 

parem-eesti-koigile2Tiibeti usujuht dalai-laama Tenzin Gyatsoga keeldusid IRLi juhtivad poliitikud ametlikult kohtumast. Hiina turismi tahetakse veel ise nautida ja reaalpoliitika lämmatab ideaalid. Budismi instituudi direktor Sven Grünberg rõhutas 21. juuli Päevalehes 2011, et ta on Ene Ergma käitumisest väga pettunud. „Inimesed on imelikud, nii palju olen ma oma 54 eluaasta jooksul ikkagi aru saanud. Küll aga oli Ergma puhul näha selget Hiina-hirmu, mis ei ole mitmeski mõttes põhjendatud, ja seda teavad ka tiibetlased,” ütles instituudi direktor. Grünberg lisas veel, et kui Venemaa kasutab Eestiga suheldes näpuviibutamise taktikat, siis Hiina pakub Eestile pigem kommi.

 

 

Tunnistan samuti, et mind väga häirib Eesti poliitika ja poliitikute äärmine silmakirjalikkus. Nii valikuliselt tegeletakse väärtuste kaitsmisega. Mida oleme saavutanud Iraagi ja Afganistani missiooniga? Nüüd tungime juba juba Kesk-Aafrikasse. Sõda on olnud ja sõda kahjuks ei kao, aga avatus ja arusaadavus on 21. sajandi valitsemisvormis elementaarne nõue. Tony Blair tehti Inglismaa alamkoja ees maatasa oma sõjapopulismi pärast, meie kaasajooksikutel oleks nagu süüdimatuse kaitse.

 

Sügav piinlikkus haarab hinge mõeldes, kui kergelt mehkeldasid IRL ja Reformierakond Tartu rahuga kätte võideldud maa-alad venelastele. Saaremaa suurune maatükk lihtsalt anti ära. Kuidas ma oma pojale ja tütrele seda seletama pean. A la et ametlik piir peab olema, see on meie julgeoleku tagatis ja heanaaberlike suhete alus. Lõpetagem see poliitiline kärbsesurin! Kas keegi tahab väita, et Ukrainal ja Venemaal polnud piiri? Ukrainlasi on umbes 40 miljonit. Kui palju läks venelastel aega, et hõivata Krimmi territoorium. Loetud tunnid. Lääs vaatas pealt ja ainult tegi pressiteateid. Kui Urmas Paet ja Marko Mihkelson sehkendasid Tartu rahu hinge venelasetele, siis Lääs kiitis. Välisministeerium sai pika pai. Üks tüliõun ju vähem. 

 

Milline silmakirjalikkus! Ukraina peab kaitsma oma territoriaalset terviklikkust, aga meie ei pea. Ukrainlased võitlevad, mobiliseeruvad, meie juhid aga langetavad alandlikkusest pea ja annavad vabatahtlikult meie maa ära. Ilma ühegi sendita, ilma ühegi protestita! IRLi see petmine ei heiduta, saadakse hästi aru, et järgmiseks Riigikogu valimiseks sobib hästi ida ja lääne vastandus. Mida iganes see kellegi jaoks sisaldab, aga loll valija peab aru saama, et kui valid Savisaare, siis toetad Bütsantsi, st riik on Inimesest alati üle. Kui valid IRLi, siis kaitsed demokraatlikke väärtusi ja oled aususe teel. Nii soovitakse valijad kui lambukesed „õiges“ aedikus hoida, Ukraina tuuakse kõige primitiivsemal moel meie sisepoliitikasse ja nii lükatakse valijate ajusägarates Tartu rahu unustuse hõlma. Hetkel on puudu veel Ukraina rahvatantsurühmad meie erakondade üritustelt. Kindlasti kuuleme järgneva 12 kuu jooksul hirmutavaid sõnavõtte vene kirsasaabaste marsist Eestisse. Seda aga ei juhtu, kui valid parempoolseid, sest sõjapopulism on neid ka varem aidanud. Loodan siiski, et see retoorika ei võida, vaid esikohal on ikka sotsiaalküsimused ja meie kvaliteetne elukeskkond.

 

Jaanus Karilaid

Keskerakond

 

Lisa kommentaar


Turvakood
Uuenda

tule-meiega-karilaid

err-uudised-175

Alternatiivmeedia

 

alternatiivmeedia_laanemaa.keskerakond.ee

 

Edgar Savisaare blogi

 

facebook

 

twitter

 

 

Toeta-erakonda
Loe Kesknädalat

 

keskerakond_www.keskerakond.ee

 

Rahvarinde_logo_www.rahvarinne.ee

 

Edgar-Savisaare-blogi

 

keskerakonna-noortekogu

 

 tallinna-tv

nommeraadio 

pealinn

 

Küsitlus

Milline Reformierakonna ja IRLi otsus on sinu elatustaset enim langetanud ?
 

Twitter

Logi sisse

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Filename cannot be empty in /data03/virt14041/domeenid/www.keskerakond.ee/laanemaa/index.php on line 89