psikoteknik evden eve nakliyat örgü teli k belgesi
Avaleht Jaanus Karilaiu artiklid IRL - oht Eesti julgeolekule
IRL - oht Eesti julgeolekule PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Neljapäev, 13 Märts 2014 21:08

IRL-eesti-asi

Viimaste sündmuste taustal Ida-Euroopas ilmneb eriti selgesti, kui vastutustundetu ning ohtlik Eesti saatusele on Urmas Reinsalu juhitavaerakonna kanapime kodakondsuspoliitika.

Vene Föderatsiooni kodanike arv Eestis kasvab. Aastal 2012 ületas see 100 000 inimese piiri. Marju Lauristin tutvustas 4. aprillil 2012"integratsioonimonitooringut, mis annab ülevaate senise lõimimispoliitika tulemuslikkusest ja otsib suundi tulevikuks". Uurimus pidi andma vastuseküsimusele: "Millised on meie venekeelsed kaasmaalased?"

 

Muude seast eristus rühm "eestikeelsed aktiivsed ja kriitilised" venelased, keda oli küsitletuist 13% ja kellest pisut üle poole on alla 35-aastased. Nad on "majanduslikult kindlustatud, ambitsioonikad ja kriitilised", tüüpiliselt õppurid, kes oskavad eesti keelt väga hästi ning jälgivad eestikeelset
meediat, kuid kelle "kodanikuidentiteet on nõrk: vaid 44% peab end Eesti rahva hulka kuuluvaks". "Eesti kodakondsus olevat "vähevajalik" ja halva mainega.Pooled nimetavad kodumaaks mõnda muud riiki ja nende alternatiivne poliitiline aktiivsus on suurim." Nad on "rahulolematud kvaliteetse kõrghariduse
kättesaadavusega ja eneseteostusvõimalustega, suur osa [on] valmis Eestist lahkuma".
Millise sisu ja tähenduse omandavad need arvud, kui nüüd 4. märtsi uudistest loeme, et Krimmi sündmustest hoogu saanud "Vene valitsus valmistab ette lihtsustatud korras kodakondsuse andmist kõigile endise Nõukogude Liidu kodanikele", kusjuures nõnda võivad Venemaa kodakondsuse saada kõik, "kesoskavad vene keelt ning kellel on ülenevas liinis sugulasi endise Nõukogude Liidu territooriumil"? Kas Urmas Reinsalu ja Ko oskavad eesti keelt lugeda?Nemad vastutavad mitte ainult elamislubadega hangeldamise eest, vaid ka kogu läbikukkunud rahvus- ja regionaalpoliitika, kodakondsuspoliitika eest!

Eritihäbiväärseks läbikukkumiseks pean ma Tartu rahu tühistust IRL-i esinumbrite Marko Mihkelsoni ja Ene Ergma mahitusel ilma Venemaalt midagi samaväärsetvastu saamata - nüüd juba isegi kaugemas perspektiivis. Halba, mida "rahvusaateline" erakond on Eesti rahvale oma tegevusega ja tegematajätuga põhjustanud, ei varja enam retoorika viigileht.

Reinsalu juhitava IRLi olek Vabariigi Valitsuses teenib täna ilmeksimatult Vene Föderatsiooni hegemoonilisi huve. Eesti kodanike valgumine Euroopa Liitu ja Vene Föderatsiooni kodanike arvu kasv Eesti Vabariigis õõnestab meie julgeolekupoliitilisi aluseid. Sellele tuleb järsult lõpp teha - koos IRL-i poliitikaga!

Eesti turvalisem tulevik saab põhineda lihtsustatud kodakondsuspoliitikal koos sisukate tööturu meetmetega. Praegune Eesti kodakondsuspoliitika ehitab meile sisemist vaenlast. Võtame selle ohu maha.

 

Jaanus Karilaid,
KE Läänemaa piirkonna juhatuse esimees

 

Lisa kommentaar


Turvakood
Uuenda

tule-meiega-karilaid

err-uudised-175

Alternatiivmeedia

 

alternatiivmeedia_laanemaa.keskerakond.ee

 

Edgar Savisaare blogi

 

facebook

 

twitter

 

 

Toeta-erakonda
Loe Kesknädalat

 

keskerakond_www.keskerakond.ee

 

Rahvarinde_logo_www.rahvarinne.ee

 

Edgar-Savisaare-blogi

 

keskerakonna-noortekogu

 

 tallinna-tv

nommeraadio 

pealinn

 

Küsitlus

Milline Reformierakonna ja IRLi otsus on sinu elatustaset enim langetanud ?
 

Twitter

Logi sisse

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Filename cannot be empty in /data03/virt14041/domeenid/www.keskerakond.ee/laanemaa/index.php on line 89