psikoteknik evden eve nakliyat örgü teli k belgesi
Avaleht Jaanus Karilaiu artiklid Algab allkirjade kogumine pankade maksustamiseks
Algab allkirjade kogumine pankade maksustamiseks PDF Prindi
Kirjutas Läänemaa Keskerakond   
Esmaspäev, 14 Aprill 2014 20:44

Keskerakond www.rahvarinne.ee-2Täna kell 12.00 algab saarlaste ja läänlaste allkirjade kogumise ühisaktsioon Eesti suuremate kommertspankade kasumi maksustamiseks.

„Pankade kasum peab minema senisest rohkem rahva teenistusse,“ lausub allkirjade kogumise aktsiooni algataja Jaanus Karilaid, kelle sõnul saaks pankade makstava tulumaksu abil toetada nii palgareformi, kinkida lastevanematele üle Eesti tasuta lasteaiakoht kui ka prii bussisõit üle Eesti.

„Kiirendatud korras tuleb tõsta lasteaiaõpetajate, huviringide õpetajate, sotsiaaltöötajate, päästjate, raamatukogutöötajate, lastega tegelevate treenerite palgatase vähemalt 900 euroni kuus,“ seletab Jaanus Karilaid finantssektori maksustamise vajadust.

 

“Raha selleks on Eestis olemas, sest kui pankadele kehtestada 26 %-line ettevõtte tulumaks, siis saavad ka välismaised suurpangad lõpuks anda oma panuse Eesti ühiskonna hüvanguks. Mullu teenisid kommertspangad 440 miljonit eurot puhaskasumit. Osa sellest tuleb anda rahva teenistusse.“

Karilaidi sõnul saaks pankade tulumaksustamisega lüüa lausa kolm kärbest ühe hoobiga. Peale palgareformi saaks leida rahaallika, et kaotada lasteaedades kohamaks, kolmandaks kehtestada üle Eesti tasuta ühistransport.

„Üksnes lastetoetuste tõusust ei piisa, kui ka lasteaedade tasud on mitmel pool Eestis sissetulekutega võrreldes ebaproportsionaalselt suured,“ seletab Karilaid. Teiseks, kuna ühistranspordis turg niikuinii ei toimi ja majandusministeerium eraldab juba ca 90% ulatuses maakondadele transpordi korraldamiseks riiklikke vahendeid, siis ülejäänud 10 % maksmine on poliitilise tahte küsimus. See aga tagaks inimestele maakondades piletita sõidu võimaluse.“

Eestis kommertspangad teenisid 2013 aastal Eesti inimeste vara ja säästude abil ca 440 miljonit eurot puhaskasumit. Pankadele tulumaksu taastamine tooks hinnanguliselt riigieelarvesse juurde 117 miljonit eurot, millega saaks lahendada palgareformi, mitmete teenuste kättesaadavuse kui tagada ka inimestele prii bussisõit üle-eesti. Pangandussektori kriitika, et siis võetakse inimeste käest veel rohkem tasusid ei päde, sest juba praegu on Eesti pankade teenus põhjamaade kallim.

Allkirjade kogumiskampaania kestab 2 kuud ja antakse juuni algul üle Riigikogu esimehele Eiki Nestorile.

Esialgu on allkirja kogumispunktid Kuressaares ja Haapsalus Keskerakonna piirkonna kontorites, kuid see laieneb peatselt.

 

Lisa kommentaar


Turvakood
Uuenda

tule-meiega-karilaid

err-uudised-175

Alternatiivmeedia

 

alternatiivmeedia_laanemaa.keskerakond.ee

 

Edgar Savisaare blogi

 

facebook

 

twitter

 

 

Toeta-erakonda
Loe Kesknädalat

 

keskerakond_www.keskerakond.ee

 

Rahvarinde_logo_www.rahvarinne.ee

 

Edgar-Savisaare-blogi

 

keskerakonna-noortekogu

 

 tallinna-tv

nommeraadio 

pealinn

 

Küsitlus

Milline Reformierakonna ja IRLi otsus on sinu elatustaset enim langetanud ?
 

Twitter

Logi sisse

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Filename cannot be empty in /data03/virt14041/domeenid/www.keskerakond.ee/laanemaa/index.php on line 89