psikoteknik evden eve nakliyat örgü teli k belgesi
Avaleht Jaanus Karilaiu artiklid Rosimannuste tegevusel on kuriteo tunnused
Viga
  • Uudisvoo info laadimisel tekkis viga.
Rosimannuste tegevusel on kuriteo tunnused PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Kolmapäev, 06 August 2014 10:10

Uhkelt Eestist ule 2Erakondade rahastamise järelevalve komisjoni liige Jaanus Karilaid esitas riigiprokuratuurile avalduse, milles tegi ettepaneku alustada kriminaaluurimist Keit Pentus-Rosimannuse ja Rain Rosimannuse suhtes.

„Põhjuseks on suure rahasumma liikumine Autorollo kontole,“ selgitas Keskerakonna liige Karilaid, “raha liikus Pentuse hallatava Keskkonnainvesteeringute Keskuse ning sealt edasi MTÜ Pakendiringlusele AS Autovaal kaudu.“

 

“See raha võib olla tasu eriliste teenete eest,“ lausub Karilaid, kelle sõnul on Äripäeva artiklis „Prominentne raharing“ kuriteokoosseisu tunnused, mida prokuratuur peaks kontrollima.

Jaanus Karilaidi sõnul on reformierakondlase Rain Rosimannuse (riigikogu keskkonnakomisjoni liige 2007-2011), Keskonnainvesteeringute Keskuse nõukogu esimehe Keit Rosimannuse, MTÜ Eesti Pakendiringluse ja ettevõtte Autorollo vahel otsesed seosed ning märgid korruptsioonist ja omakasust.

„Ajakirjanduses on selgelt viidatud faktidele, et MTÜst Pakendiringlus on suur rahasumma, vähemalt 500 000 krooni liikunud vahefirma kaudu Pentuse isa firmasse Autorollosse,“ räägib Karilaid.

Otsuste sujuval loomisel võis eelnevalt abiks olla ka reformierakondlane, endine keskkonnaminister Jaanus Tamkivi. „Esineb kahtlus, et Autorollosse liikunud raha oli tegelikult tasu soodsate otsuste eest ehk maakeeli pistis,“ märgib Karilaid viidates asjaolule, et OÜ Pakendiringluse õigusaktide väljatöötamise taga oli aga Pentuse toonane elukaaslane Rain Rosimannus.

Karilaidi sõnul tegi riigikontroll juba 2010. aastal ettepaneku muuta keskkonnaministeeriumi tegevust pakendiäris, et riik ei saaks kümneid miljoneid eurosid majanduslikku kahju pakendite turuletoomise ja taaskasutamise andmete kontrollimatuse tõttu. Teravdatud tähelepanu alla tuleks võtta kogu keskkonnaministeeriumi haldusala, lisas Karilaid.

 

Lisa kommentaar


Turvakood
Uuenda

tule-meiega-karilaid

err-uudised-175

Alternatiivmeedia

 

alternatiivmeedia_laanemaa.keskerakond.ee

 

Edgar Savisaare blogi

 

facebook

 

twitter

 

 

Toeta-erakonda
Loe Kesknädalat

 

keskerakond_www.keskerakond.ee

 

Rahvarinde_logo_www.rahvarinne.ee

 

Edgar-Savisaare-blogi

 

keskerakonna-noortekogu

 

 tallinna-tv

nommeraadio 

pealinn

 

Küsitlus

Milline Reformierakonna ja IRLi otsus on sinu elatustaset enim langetanud ?
 

Twitter

Logi sisse

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Filename cannot be empty in /data03/virt14041/domeenid/www.keskerakond.ee/laanemaa/index.php on line 89