psikoteknik evden eve nakliyat örgü teli k belgesi
Avaleht Jaanus Karilaiu artiklid valitsus on jätnud sõjaolukorra puhul rahva kaitseta
valitsus on jätnud sõjaolukorra puhul rahva kaitseta PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Esmaspäev, 09 Veebruar 2015 09:35

Uhkelt Eestist ule 2"Valitsus peaks muretsema ennekõike oma rahva ehk tsiviilelanike pärast," leidsid  Keskerakonna ridades riigikokku kandideerivad Rene Toomse ja Jaanus Karilaid. Selle asemel tuleb aga valitsus lähinädalatel välja kavaga investeerida Eestis viibivate liitlaste tingimuste parandamisse rohkem kui 40 miljonit eurot.

"Peaminister ei pea isegi tarvilikuks elanikkonnale juhtnööride andmist sõja- või eriolukorraks," teatas Karilaid pühapäeval BNS-ile.

Karilaidi ja Toomse hinnangul peaks valitsus liitlastele mugavate tingimuste loomise kõrval tegelema samaväärselt tsiviilelanike kaitse tagamisega, sest rahva ellujäämine rasketes olukordades on kogu riigi püsimise alus.

 

"Valitsus peaks muretsema ennekõike oma rahva ehk tsiviilelanike pärast. Kui vaatame Soome kaitsemudelit, siis näeme, et rahvas on õhurünnakute korral kaitstud üleriigiliselt väljaarendatud varjendite võrgustikuga," teatasid keskerakondlased.

"Lisaks on inimestele tagatud elementaarne väljaõpe ohu korral ja teadmine totaalkaitse põhitõdedest. Samas suunas on kiirelt arenemas ka Leedu. Tänase valitsuse sõnumid on vastuolulised ja püüavad kasutada militaarteateid lihtsalt valimispropaganda osana."

Toomse ja Karilaid kutsusid kõiki parteisid lõpetama sõjaga hirmutamine ning keskenduma sihikindlale ja targale riigiehitustööle.

Valitsus tuleb lähinädalatel välja kavaga investeerida Eestis viibivate liitlaste tingimuste parandamisse rohkem kui 40 miljonit eurot.

Kava tahetakse ellu viia järgmise nelja aastaga ja see koosneb neljast lülist, millest esimene on 400-kohalise kasarmuhoone rajamine koos angaaridega Lääne-Virumaal asuvasse Tapa sõjaväelinnakusse.

Teine lüli investeeringutest näeb ette kaitseväe keskpolügooni arendamist, kolmas NATO liitlaste varustuse eelpaigutusladude ja mobilisatsioonidepoo rajamist eri paikadesse Eestis ning viimase lülina rajatakse Tallinnasse hoone NATO kiirreageerimisüksuse staabile.

 

Lisa kommentaar


Turvakood
Uuenda

tule-meiega-karilaid

err-uudised-175

Alternatiivmeedia

 

alternatiivmeedia_laanemaa.keskerakond.ee

 

Edgar Savisaare blogi

 

facebook

 

twitter

 

 

Toeta-erakonda
Loe Kesknädalat

 

keskerakond_www.keskerakond.ee

 

Rahvarinde_logo_www.rahvarinne.ee

 

Edgar-Savisaare-blogi

 

keskerakonna-noortekogu

 

 tallinna-tv

nommeraadio 

pealinn

 

Küsitlus

Milline Reformierakonna ja IRLi otsus on sinu elatustaset enim langetanud ?
 

Twitter

Logi sisse

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Filename cannot be empty in /data03/virt14041/domeenid/www.keskerakond.ee/laanemaa/index.php on line 89