psikoteknik evden eve nakliyat örgü teli k belgesi
Avaleht Jaanus Karilaiu artiklid Keskerakond taotleb kooseluseaduse tühistamist
Keskerakond taotleb kooseluseaduse tühistamist PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Esmaspäev, 21 Detsember 2015 17:42

Keskerakond www.rahvarinne.ee-8„Juhatus otsustas välja tulla hallist tsoonist, kus iga liige võib arvata, mida tahab," sõnas Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid erakonna värsket kooseluseaduse teemalist seisukohta kommenteerides. Karilaid sõnas ka, et nüüdsest Priit Toobal ei juhi erakonda, vaid selle bürood ning teenindab esimeest.

 

Karilaiu sõnul tuli erakonna juhatusest mitmeid väga positiivseid uudiseid ja ühtlasi kiitis Toobalit selle eest, et too loobus juhatuse liikme mandaadist. "Väga positiivne on see, et ta sai aru, et ei saa kahtametit segamini ajada ja loobus juhatuse mandaadist. Tema asemel sai erakonna juhatusse Erki Savisaar," sõnas Karilaid. Küsimusele, kas varem n-ö kahel toolil korraga istumine mõjus kellelegi halvasti, vastas Karilaid, et ei ole hea toon olla iseenda tööandja ning täpsustas, et erakonna juhtimisega Toobal niisiis enam ei tegele, vaid juhib büroo tööd.

Palka hakkab Toobal saama 3500 eurot, mis on sama, mis riigikogu lihtliikme töötasu. Küsimusele, kas büroojuhiks ei oleks saanud palgata kedagi, kes oleks seda tööd nõus tegema turuhinnaga ehk kolm või neli korda väiksema raha eest, vastas Karilaid, et teisi kandidaate laual ei olnudki, vaid võeti see, keda erakonna esimees Edgar Savisaar soovitas. Karilaiu sõnul räägib Toobali kasuks see, et too oma kuriteo eest juhatuses ka vabandust palus ning lahkus riigikogust ja erakonna juhatusest.

Samuti arutati juhatuses erakonna finantsolukorda. „Jätkame arutelu jaanuaris, liigume positiivses suunas. Uue aasta esimeseks pooleks oleme võlgadest lahti saanud. Meil ei ole 2014. aastast enam ühtegi maksmata arvet. Finantsdistsipliini kohale teeme väga selgelt edusamme,“ kiitis Karilaid.

Küsimusele, kas erakond on ära maksnud neile korruptsioonikuriteo eest riigikohtu poolt määratud 10 000-eurose trahvi, Karilaid vastata ei osanud. „Seda teab Peeter Vitsur, kes on tegevsekretär ja tegeleb selliste otseste arvetega.“

Karilaid rõhutas, et konkreetseks mindi ka kooseluseaduse teemal. „Juhatus otsustas välja tulla hallist tsoonist, kus iga liige võib arvata, mida tahab. Juhatus tegi otsuse, et nad toetavad kooseluseaduse tühistamist. Kuna täna on näha, et rakendussätetega on probleeme, see tekitab tulevikus kohtukulusid ja arusaamatusi, siis on parem see eelmisel aastal vastu võetud kooseluseadus tühistada ja erakonnal on olemas ametlik seisukoht selles asjas.“

Karilaiu sõnul otsustati ka 11 aastat sahtlis vedelenud Ühtse Venemaa lepingut taas arutama hakata. „Kuna konkurendid on seda malakana kasutanud, siis me võtame selle sahtlist välja,“ sõnas ta. Veebruarikuus teeme erakonna volikogus sel teemal arutelu, kuhu kaasame ka väliseksperdid,“ rääkis Karilaid.

 

Lisa kommentaar


Turvakood
Uuenda

tule-meiega-karilaid

err-uudised-175

Alternatiivmeedia

 

alternatiivmeedia_laanemaa.keskerakond.ee

 

Pealinna uudised

Edgar Savisaare blogi

 

facebook

 

twitter

 

 

Toeta-erakonda
Loe Kesknädalat

 

keskerakond_www.keskerakond.ee

 

Rahvarinde_logo_www.rahvarinne.ee

 

Edgar-Savisaare-blogi

 

keskerakonna-noortekogu

 

 tallinna-tv

nommeraadio 

pealinn

 

Küsitlus

Milline Reformierakonna ja IRLi otsus on sinu elatustaset enim langetanud ?
 

Twitter

Logi sisse

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Filename cannot be empty in /data03/virt14041/domeenid/www.keskerakond.ee/laanemaa/index.php on line 89