psikoteknik evden eve nakliyat örgü teli k belgesi
Avaleht Jaanus Karilaiu artiklid Kanal 2 keeldus meeleavaldust näitamast
Kanal 2 keeldus meeleavaldust näitamast PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Esmaspäev, 22 November 2010 21:32

haapsalu-meeleavaldus-reporter2Eelmisel laupäeval tuli Haapsalus ligi paarsada inimest linnatänavale, et nõuda toasooja hinna alandamist.

Meeleavaldusel võis näha plakateid, millel oli kirjas: «Hinnatõusu ja maksutõusudega küüditatakse Eesti inimesi», ja loosi läks ka Juhan Partsi lause: «Ainult aborigeenid ei võitle hinnatõusu vastu.»

Rahvast kutsus 13. novembril hinnatõusu vastu meelt avaldama Haapsalu linnavolikogu esimees Jaanus Karilaid, kes lausus rahvale, et Eestis on seni kahjuks monoloogi ühiskond. «Valitsus kuulab vaid iseennast,» lausus Karilaid, tuues näiteks valitsuse läbirääkimised nii ametiühingute kui ka linnade liiduga, kus tegelikult partneritega ei arvestatud. «Töölepinguseadus tuli ikka selline nagu valitsus tahtis,» tõi ta näite. Karilaidi sõnul on meeleavalduse eesmärk saata valitsusele sõnum, meeleavaldusel andis allkirja nõudmiste toetuseks 162 inimest.

Kanal 2 keeldus meeleavaldust näitamast. Viimane meeleavaldus Haapsalu linnas toimus 1995. aastal Haapsalu raudteejaamas, kus avaldati meelt rongiliikluse sulgemise vastu.


13. oktoobril kell 12 algas Haapsalu katlamaja juures (Niine 36) linna ajaloo teine meeleavaldus toasooja järsu hinnatõusu vastu, kus kohal oli ligi paarsada inimest. Kohal olid Lääne Elu ajakirjanikud ja Kanal 2 reporter. Kuigi Kanal 2 reporter tegi koha peal põhjaliku töö ära, siis uudistetoimetus uudist eetrisse ei lubanud.

«Kuna meeleavaldus oli jõulise sõnumiga, kus saadeti avalik pöördumine Vabariigi Valitsusele ja Riigikogule ning tänavale oli ikkagi tulnud pea 200 inimest, siis järelikult see segas liialt häirivalt reformierakonna «esindustelevisiooni»,» leiab Karilaid. «Seevastu näiteks Ansipi sünnipäevast nägime Kanal 2 pikki imetlust täis saatelõike. Ka siis kui Liisa Pakosta (IRL) Tallinnas rahvaga koos tänavakampaaniat teeb või Taavi Rõivas reformierakonnast Õismäe tiiki sattunud pingi saatuse pärast muretseb on asi alati «uudisväärtuslik» ja pääseb eetrisse. Haapsalu inimeste mured aga poliitilis-meelelahutuslikule Kanal 2-le selgelt korda ei lähe.»

Pöördumise tekst valitsusele meenutas fakti, et Eraküte AS tõstis alates 1. novembrist Haapsalus toasooja hinda 13,6%. Hinnatõusu tõttu kallines küte iga 1000 krooni kohta 136 krooni. Toasooja käibemaks on viimase kolme aastaga tõusnud Eestis aga lausa 5% ->20%-ni.

Samuti muretseti kirjas valitsusele selle pärast, mis mõjusid toob kaasa monopolidele hinnapiirangute kehtestamise seadus. «Meie huvi on saada teada antud seaduse mõjust Haapsalu linnaelanikele ning kas antud seaduse mõjul võib tõusta ka vee hind. Kui elektrihinna reguleerimine ja kontroll läks konkurentsiameti kätte, tõusis elektri kWh hind erinimeliste maksude abil mitmeid kordi. Kas vee hinna osas on oodata sama,» küsitakse valitsuselt.

K-24_laanemaa.keskerakond.eeLoe siit Riigikogule ja Vabariigi Valitsusele esitatud pöördumist ja vaata meeleavalduse pilte.

Meeleavaldus_Haapsalu.13.11.2010_027

haapsalu-meeleavaldus-reporter3

 

Lisa kommentaar


Turvakood
Uuenda

tule-meiega-karilaid

err-uudised-175

Alternatiivmeedia

 

alternatiivmeedia_laanemaa.keskerakond.ee

 

Edgar Savisaare blogi

 

facebook

 

twitter

 

 

Toeta-erakonda
Loe Kesknädalat

 

keskerakond_www.keskerakond.ee

 

Rahvarinde_logo_www.rahvarinne.ee

 

Edgar-Savisaare-blogi

 

keskerakonna-noortekogu

 

 tallinna-tv

nommeraadio 

pealinn

 

Küsitlus

Milline Reformierakonna ja IRLi otsus on sinu elatustaset enim langetanud ?
 

Twitter

Logi sisse

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Filename cannot be empty in /data03/virt14041/domeenid/www.keskerakond.ee/laanemaa/index.php on line 89