psikoteknik evden eve nakliyat örgü teli k belgesi
Avaleht Jaanus Karilaiu artiklid Keskerakonna lahendused tööpuuduse ja hinnatõusu vähendamiseks
Keskerakonna lahendused tööpuuduse ja hinnatõusu vähendamiseks PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Pühapäev, 20 Veebruar 2011 11:18

Keskerakonna-lahendused-210Keskerakond algatas 2010 aprillis Riigikogus "Töökohtade loomise seaduse" eelnõu, millega luuakse sotsiaalsete töökohtade loomise võimalused riigile, kohalikele omavalitsusele, kolmandale sektorile ja eraettevõtetele. Sotsiaalne töökoht on riigi või eraettevõtete poolt loodud töökoht, kus ettevõtetele tehakse sotsiaalmaksusoodustusi töötute palkamisel. Teine suund on toetada töötuid avalikes töödes osalemise kaudu. Avalik töö on ajutine tasuline töö, mis ei eelda töötult kutse-, eri- ega ametialase ettevalmistuse olemasolu. Avalikule tööle ei kohaldata tööõigusakte, välja arvatud töötervishoiu ja tööohutuse seadus. Kolmas suund on toetada toetada Arengufondi kaudu ettevõtteid töökohtade loomisel.

Arengufondi eesmärk on toetada Eesti majanduses muutusi, mis aitavad majandust ajakohastada, toetavad ekspordi kasvu ning kõrge kvalifikatsiooniga töökohtade loomist. Arengufond toetab innovatsiooni, uuenduslike äriideede rakendamist ning ettevõtlikkuse kasvu ühiskonnas tervikuna.

 

Toetame ettevõtteid töökohtade loomisel!

Töötu suunatakse tema nõusolekul ettevõtte poolt loodud sotsiaalsele töökohale kuni 12 kuuks. Eesti Töötukassa sõlmib sotsiaalse töökoha korraldamiseks halduslepingu. Vähemalt kuus kuud töötuna arvel olnud ja pärast seda tööle võetud isiku eest tasub sotsiaalmaksu riik. Riik tasub sotsiaalmaksu kuni 12 kuu vältel alates tööle asumisest töötasult, mis ei ületa ühes kuus kahekordset töötasu alammäära. Töötasu selle osa eest, mis ületab ühes kuus kahekordset töötasu alammäära, maksab sotsiaalmaksu tööandja. Link eelnõule.

 

Suurendame töötute osalemist avalikes töödes 80-e tunnini!

Võimaldame töötutel osaleda avalikus töös senisest suuremas mahus, muutes ühes kuus lubatud töötundide arvu 50 tunnilt 80 tunnile. Kehtiva seaduse kohaselt võib töötu osaleda avalikus töös mitte rohkem kui 50 tundi kuus. Piirang 80 tundi kuus jätaks töötule piisavalt vaba aega töö otsimiseks ja ei õigustaks samas tähtajalise töölepingu sõlmimata jätmist, kui selline vajadus esineb. Avalikus töös suuremas mahus osalemine võimaldaks töötul teenida kuni 810 krooni (51,7 eurot) lisaraha kuus. Link eelnõule.

 

Keskerakonna-lahendused-525

Zoom-in-32Pildi suurelt vaatamiseks kliki pildil.

 

Motiveerime rahaliselt töötute osalemist avalikes töödes!

Sotsiaalhoolekande seaduse muutmisega jäetakse avaliku töö eest saadavad tulud toimetulekutoetuse arvestamisel välja. Sellega motiveeritakse rahaliselt neid töötuid, kellele enam töötutoetust ei maksta, võtma osa sellest tööturumeetmest, kaotamata igakuist sissetulekut. See võimaldab motiveerida töötuid senisest enam osalema avalikus töös ega kahjusta riigi ega kolmandate isikute huve.

 

Toetame ettevõtteid, kes loovad töökohti Arengufondi kaudu!

Eesti Arengufondi seaduse muutmisega tagame arengufondile iga-aastaselt riigieelarve mahuga seotud summa, mis tagab selle organisatsiooni jätkusuutlikkuse ning vähendab sõltumist poliitilistest tõmbetuultest. Muudatus tagab fondi stabiilsuse ning võimaldab tal täita oma peamist ülesannet - algatada ja toetada Eesti majanduses ning ühiskonnas muutusi, mis kiirendaksid meie majandusstruktuuri kaasajastamist, viiksid ekspordi kasvule ja aitaksid luua uusi kõrget kvalifikatsiooni nõudvaid töökohti.

 

Hüvitame töötule transpordikulud!

Keskerakonna ettepaneku kohaselt oleks töötul, kelle elukoht on väljaspool omavalitsust, kus asub Eesti Töötukassa kohalik osakond, õigus saada üks kord 30 päeva jooksul sõidutoetust Eesti Töötukassasse vastuvõtule tulemiseks. Vastuvõtul käimine toob väljaspool suuremaid asulaid elavale töötule kaasa vältimatuid kulutusi, mida talle täna ei kompenseerita. Töötu kohustub käima vähemalt kord 30 päeva jooksul Töötukassas vastuvõtul, vastasel juhul teeb töötukassa otsuse isiku töötuna arveloleku lõpetamise kohta. Link eelnõule.

 

Keskerakonna töökohtade loomise seaduse eesmärk on töö kaotanud inimeste võimalikult kiire tööle rakendamise soodustamine ja eraettevõtete toetamine töökohtade loomisel, selleks et elavdada majandust ajal, mil Eestis on üle 100 000 töötu. Üha enam on neid inimesi, kes on pikaajaliselt töötud, kaotanud lootuse töö leida ning langevad Töötukassa ametlikust statistikast välja mõne sanktsiooni tõttu.

 

Kuidas ohjeldame hinnatõusu? Ravimid, toit ja eluase võtavad sissetulekutest liiga suure osa!

Euroopa Komisjoni juures tegutseva statistikaagentuuri Eurostati järgi on Eesti hinnatõus Euroopa Liidus teisel kohal. Kütuse, toasooja ja elektri hind on need tegurid, mis löövad inimeste rahakoti pihta kõige valusamalt. Kui tõusevad mootorikütuse ja elektrihinnad, siis kallineb paratamatult ka kõik muu – sealhulgas toidukaup – seda tootmise, töötlemise ja transpordi kallinemise tõttu. Toasooja hind on aga sõna otseses mõttes eluküsimus – Eesti kliimas pole võimalik kütmata toas talve üle elada. Keskerakond on välja töötanud mitmed meetmed üha kiireneva hinnatõusu pidurdamiseks!

 

Toit odavamaks! Alandame toiduainete käibemaksu 20% -> 9%-le

Eesti on toidu hinnatõusuga OECD riikide seas esimene. Eestis kallines toit aastaga 12,2 protsenti. Tõhusaim viis toiduainete hinna alandamiseks on vähendada toiduainete käibemaksu. Kui Suurbritannias ja Iirimaal on toiduainete käibemaks 0 %, Itaalias Hispaanias vaid 4%, Prantsusmaal 5,5 ja Saksamaal 7 %, siis miks Eesti toiduainete käibemaks on Euroopa kõrgeimaid? Soome langetas hiljuti toiduainete käibemaksu kolmandiku võtta. Paljudes Euroopa riikides on toiduainetel väiksem käibemaks ning Keskerakond langetab toiduainete käibemaksu seniselt 20 protsendilt 9-le protsendile, mis alandab toidu hinda 11 protsenti.

 

Eluasemekulud odavamaks! Alandame toasooja käibemaksu 20% -> 9%-le

Praegune valitsus tõstis toasooja käibemaksu 5 protsendilt 20 protsendini, mille mõju võib iga inimene näha oma küttearvelt. Sellega on suurenenud elanikkonna kulutused toasoojale ning praeguses majandusolukorras mõjub see rängalt eeskätt keskklassile ja vaesematele rahvakihtidele, kes elavad keskküttega elamutes. Keskerakond vähendab soojusenergia käibemaksumäära 9%-ni, mis toob kaasa eluasemekulude märgatava alanemise. Link eelnõule.

 

Ravimid odavamaks! Alandame ravimite käibemaksu 5%-ni ja hüvitame lastele ning eakatele inimestele vähemalt 90% ravimite hinnast

2008. aastal otsustas reformierakonna juhitud koalitsioon tõsta ravimite käibemaksu, mis tõi riigile elanike arvelt ligi 135 miljonit krooni lisaraha, nõudes ka haigekassa niigi pingelisest eelarvest ca 90 miljonit. Eestis peab inimene maksma oma taskust 40% ravimite hinnast, kui enamuses EL-i riikides vaid mõne protsendi. See aga tähendab, et paljudele jäävad vajalikud ravimid kättesaamatuks ja inimeste tervis halveneb. Haigekassa säästab ravimite käibemaksu alandamisega 5%-ni aastas kümneid miljoneid kroone ning saab selle arvelt pensionäridele ja lastele võimaldada kõiki ravimeid vähemalt 90 protsendilise soodustusega. Link eelnõule.

 

Langetame erimärgistatud kütuse aktsiisi Euroopa Liidu alammäärani!

Keskerakond langetab erimärgistatud kütuse aktsiisimäära Euroopa Liidu alammäärani, sest Eesti põllumehed maksavad erimärgistatud kütuse aktsiisi üle 5,2 korra rohkem kui nõuab seda Euroopa Liidu alammäär, mis vähendab oluliselt meie põllumeeste konkurentsivõimet ja tõstab hindu. Link eelnõule.

 

Just valitsuse poolne kaudsete maksude tõstmine on viinud hinnad kõrgustesse. Reformierakonna enda valitsus tõstis nii käibemaksu kui aktsiise, mitte tootjad, töötlejad ega tarbijad, kelle kaela hinnatõusu veeretada püütakse. Hinnatõusu põhjuseks on valitsuse otsused, mis tõstsid aktsiise ja käibemaksu. Tootjatele ja kauplejatele pole jäänud teist võimalust kui hindu tõsta, kuigi inimeste sissetulekud ei ole suurenenud ning ostujõud on langenud – see, mis Eestis toimub, on majanduslik nonsenss. Mitte ükski analüütik ei suuda seda väljaütlemata põhjendada, miks Eesti hinnatõus on Euroopa Liidus teisel kohal. Miks muidu ei põhjusta need „maailmaturu hinnad“ samasugust hinnatõusu teistes Euroopa riikides, vaid tõstavad hinda eelkõige Eestis?

 

hinnatous-reformierakond-200

 

Loe, mis on Reformierakonna "stabiilse majanduskasvu" ja IRL-i "uue majanduskasvu" tegelik sisu. Zoom-in-32KLIKI PILDIL!

 

 

 

 

 

Jaanus_Karilaid-648

Jaanus Karilaid

Keskerakonna Saaremaa, Läänemaa, Hiiumaa esinumber, (648)

 

Lisa kommentaar


Turvakood
Uuenda

tule-meiega-karilaid

err-uudised-175

Alternatiivmeedia

 

alternatiivmeedia_laanemaa.keskerakond.ee

 

Edgar Savisaare blogi

 

facebook

 

twitter

 

 

Toeta-erakonda
Loe Kesknädalat

 

keskerakond_www.keskerakond.ee

 

Rahvarinde_logo_www.rahvarinne.ee

 

Edgar-Savisaare-blogi

 

keskerakonna-noortekogu

 

 tallinna-tv

nommeraadio 

pealinn

 

Küsitlus

Milline Reformierakonna ja IRLi otsus on sinu elatustaset enim langetanud ?
 

Twitter

Logi sisse

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Filename cannot be empty in /data03/virt14041/domeenid/www.keskerakond.ee/laanemaa/index.php on line 89