psikoteknik evden eve nakliyat örgü teli k belgesi
Avaleht Jaanus Karilaiu artiklid Eelsoojendus IRLi väljaviskamisele
Viga
  • Uudisvoo info laadimisel tekkis viga.
Eelsoojendus IRLi väljaviskamisele PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Neljapäev, 16 Juuni 2011 09:35

nende-poliitika-on-hinnatousud-reformierakond-IRLRahandusminister Jürgen Ligi on osundanud, et täna esitatud maamaksu eelnõu on puudulik, vigane ja võib oma mõjudes hoopis tekitada inimestele maksukoormust juurde. Harku vallas näiteks tõusis tänu maamaksu vabastusele lasteaiakohamaksumus. Kingituse maaomanikele maksid kinni lapsevanemad! See, et maamaksu kaotamine on populistlik , ainult häälte nimel tehtud algatus, on igale mõtlevale inimesele nüüdseks teada. Pigem paneb mõtlema asjaolu, et miks vigase eelnõu allkirjastajaks on IRLi kõrval ka Reformierakond, kes on väliselt ikka üritanud jätta professionaalset mainet. Esimene variant on, et suvekuumuses ei viitsitud süveneda ning lasti IRLi populistidel vabalt tegutseda. IRLi populistid kasutasid suure tõenäosusega ka enda arvates poliittehnoloogist võtet, kus teadlikult panid pealkirjas ebaadekvaatse pealkirja, jätsid kirjavead eelnõusse ja seletuskirja, jätsid mõjud/katteallikad riigieelarves kajastamata ning vormistasid eelnõu normitehniliselt vildakalt. Nad tahavad lihtsalt, et eelnõust räägitakse kui koduomanike huvide kaitsest! IRLi populistid teavad, et muud argumentatsioon läheb meelest ning valijale sööbib mällu mõiste IRL-koduomanikud.

Oli aeg, kus IRL kuulutas kõva häälega oma kaitsest põlistaludele. 5 aastat põlluministri ametikohta ning tegusid pole. Rahvakohtumistel on aga hea rääkida pahadest bürokraatidest, kes takistavad nende üllaid ja suuri mõtteid. IRLi populistide tänase ilusa mängu rikkusid ära aga ajakirjandus, kes viitsis eelnõusse süveneda ja Jürgen Ligi „otsekohesus“. Nimetatud otsekohesus võib olla aga selge tagamõttega. Sellise reformierakondliku avaliku sakutamise taga võib olla näpuviibutus oma koalitsioonipartneri suunal, millega tahetakse anda mõista, et poliitiliste vigade limiit pole isegi tänases Eesti ühiskondlikus olustikus lõpmatu.

Antud valitsuse tühja trummipõrinat oleme pidanud ka varem kuulama ning paslik on siin meenutada koalitsioonipoliitiku Urmas Reinsalu sõnu aastast 2009 „ Koostasime koos Ken-Marti Vaheriga monopolide ohjamise seaduse, mille eesmärgiks on seada seaduse abil reaalselt toimivad piirid vee-, kütte- ja gaasimonopolidele ja kaitsta senisest edukamalt kommunaalteenuste tarbijate huve“. Nüüdseks on kõlav pealkiri muudetud ning mõjugi saab konkreetsemalt hinnata.

Esiteks puudub nüüd lõplikult kohalikes volikogudes veehinna kontrolli võimalus - hinnakujundus on liikunud vee-ettevõtte juhataja ja konkurentsiameti vahelisse kirjavahetusse. Ja tulemus on ilmekalt ühene, suure tõenäosusega tõuseb Haapsalus veehind 1. augustist pea 20%, alles tõusis toasooja hind. Niipalju siis kodukuludest! Volikogu ette ei tule enam keegi, kohaliku omavalitsuse mõju ja otsustuspädevust on jälle osavalt kärbitud. IRLi populistid upitavad end Tallinna Vee toel, aga ülejäänud Eesti oma valijate nappuses pole nii atraktiivne.

Paradoksaalsel kombel räägivad aga IRLI populistid kõige rohkem riigimehelikkusest. Selles kummalises riigimehelikkuses tuletame meelde muudeti ka võrdõiguslikkuse seadust, mis viis 63 kohalise Talllinna volikogu 79 istekohale. Reformierakond on pidanud kõiki neid lollusi rõõmsa näoga kaasa tegema. Viimaste jaoks oleks see end õigustanud kui vähemalt oleks pealinnas võimule saadud. Kõik need piinlikust valmistanud poliitilised rünnakud on aga Savisaarest tagasi põrganud. Reformierakonnal on IRList villand ning tagatoa meistrid on hakanud valmistama pinnast Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatide koalitsiooniks. Natuke läheb sinna veel aega. Esimene eeldus on täidetud. Sotsid pole opositsioonis reformierakonda rünnanud ning on sellega saanud reformierakonna tunnustuse ja meedia abil ühiskondliku ootuse. Teine eeldus on Keskerakonna Kongressi läbiviimise aeg. Just aeg kui formaalsus. Reformikaid tegelikult ei huvita see, kes on Keskerakonna esimees – neid huvitab ainult ülejooksikute tekitamine Riigikogu akna alla.

 

Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatide (Rahvaliidu) 52 häält on liiga vähe, et parandada Reformierakonna võimupositsioone. Kolm kindlat ülejooksikut oleks aga piisav. Juhul kui Keskerakond suudab jätkata ühtsena ning ülejooksikuid ei teki, siis kukub hoopis reformierakond pikaks ajaks opositsiooni. Reformierakond teab seda ning ta üritab sotsiaaldemokraatide abil liikuda oma tegelike eesmärkide poole. Ja neid tegelikke eesmärke teavad kõige rohkem reformierakonna rahastajad, kes vaatavad juba liiga kaua majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumi haldusala poole. Nad on kannatlikud ja ootavad Eesti Keskerakonna Kongressi. Peale seda kärbitakse IRLi.

 

Lisa kommentaar


Turvakood
Uuenda

tule-meiega-karilaid

err-uudised-175

Alternatiivmeedia

 

alternatiivmeedia_laanemaa.keskerakond.ee

 

Edgar Savisaare blogi

 

facebook

 

twitter

 

 

Toeta-erakonda
Loe Kesknädalat

 

keskerakond_www.keskerakond.ee

 

Rahvarinde_logo_www.rahvarinne.ee

 

Edgar-Savisaare-blogi

 

keskerakonna-noortekogu

 

 tallinna-tv

nommeraadio 

pealinn

 

Küsitlus

Milline Reformierakonna ja IRLi otsus on sinu elatustaset enim langetanud ?
 

Twitter

Logi sisse

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Filename cannot be empty in /data03/virt14041/domeenid/www.keskerakond.ee/laanemaa/index.php on line 89