psikoteknik evden eve nakliyat örgü teli k belgesi
Avaleht Jaanus Karilaiu artiklid Keskerakond ainsana ei allu veel Reformi diktaadile!
Keskerakond ainsana ei allu veel Reformi diktaadile! PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Kolmapäev, 20 Juuli 2011 10:03
nende-poliitika-on-hinnatousud-reformierakond-IRL-2Kadrioru presidendiresidents on oma esimesest Tarandi-ehmatusest üle saanud ning PR-masin töötab jälle täie auruga. Savisaare poliitilise triumfi kartuses Reformierakonnal tundub president ilusti taskus olevat. Ain Seppik seevastu on meeldivalt pingestamas Keskerakonna kongressiks erakonna sisedemokraatiat, kuigi võib-olla oleks siiski ausam, kui Jüri Ratas loobuks kandideerimast Ain Seppiku kasuks. Aga ega ju demokraatias ei pea kõik tagapõhjad alati läbipaistvad olema. Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees ja Kuressaare ekslinnapea ütleb otse välja ning sekkub jõhkralt meie siseasjadesse, nõudes otsesõnu Edgar Savisaare kukutamist, peibutades salakavalalt võimutüüriga. Kuressaares Reformierakond meie sealset vedajat Kalle Laanetit millegipärast aga linna juhtima pole kunagi lasknud. Küll sobib Laanet nendele aga Keskerakonna avaliku näägutajana. Samahästi võiksime ju ka meie seada ultimaatumiks Andrus Ansipi lahkumise Reformierakonna esimehe kohalt. Põhjuseid ju jätkuks kamaluga - vähemalt pool meie rahvast on tänu rängale majanduskriisile jäänud majanduslikku isolatsiooni...

Professor Aadu Must on öelnud, et küllap läheb mööda see patoloogia, kus näivus on olemisest tähtsam. Keskerakond on siiani ikka olemisele rohkem tähelepanu pööranud, aga nüüd Keskerakond on jõudmas huvitavale ristteele: kas kukkuda koonderakondlike bürokraatide haardesse või jätkata võimsaima rahvaliikumise kuvandiga? Siiani on olnud Keskerakonna eduks rahvaliikumise taust ja Savisaare kui liidri märk. Rahvarinde pärand on olnud senini ikka parempoolsetele pinnuks silmas. Ei-tea-küll mis võtetega selle pärandi lõhkujatele otsitakse Keskerakonna seest liitlasi, aga kahjuks on juba leitud.

 

Enne ikka kohalik võim!

Võimuvõtmine  ainult emotsioonide ja solvumiste ajendil võib küll korraks lühiajalist edu tuua, aga see lõpeb kiirelt ja särata. Tasub liikuda väiksemalt suuremale ehk - munitsipaalvastutus kõigepealt! Eelkõige kohalik võim, siis on alles asja riigitüüri manu! Seda juhtmõtet tuleb edaspidi Keskerakonna juhatuses tõsisemalt lahti seletada.

Paljud erakonnakaaslased ei suuda taibata, miks Keskerakond ei suuda Kuressaares ja Pärnus linnajuhtimisest osa võtta. Kuressaares on lausa kuri lahti, sealt oleme varsti juba 10 aastat võimust eemal. Mina ei taha uskuda, et Kalle Laanet ja Mart Viisitamm on täiesti saamatud  või et nende isikute isiklike omaduste tõttu on meid tabanud poliitiline isolatsioon. Omasid tuleb kaitsta, nad on tegelikult mõlemad hea südamega poisid, ning eks siin tuleb neile lihtsalt väikseid järeleaitamistunde korraldada. Mina ulataksin neile küll käe. Naabrite käest tasub alati endale kasulikke märkmeid teha.

Näiteks Läänemaal on küll Keskerakonna jaoks täna käimas positiivsed arengud. Läänemaal on 12 kohalikku omavalitsust. Aastail 2005-2009 suutsime oma hea Keskerakonna meeskonnaga võtta valitsusvastutuse Nõval, Vormsil, Noarootsis, Haapsalus, Hanilas ja Taeblas. 2009. aasta kohalikel valimistel napsati kõige napimalt meilt vallavanemakoht Nõva, Noarootsi ja Vormsi vallas.

Ütlesin tookord oma kolleegidele Reformierakonnast: ärge vahetage Keskerakonna vallavanemaid välja lihtsalt isikliku kasu eesmärgil! Nad ei kuulanud, sest nägid ainult isiklikke punktivõite. Väline efekt varjutas sisu, võim ilma ideeta varjutas mõistuse! Nüüd on kõigis kolmes omavalitsuses küpsemas võimukriis! Vormsil on pärast kohalikke valimisi juba kaks korda vallavanemat vahetatud. Hiljuti panid ameti maha Noarootsi ja Nõva vallavanem.

Neil oli väsimus, tülpimus ja tunnetati töö raskust. Mõlemad Keskerakonnale vastandunud vallavanemad avastasid, et nad ei kujutanud ette, kuidas erasektor ja avalik sektor saavad nii erinevad olla.

Juhtumite moraal on selge - võimule tahavad paljud, aga vähesed suudavad seal püsida. Ilma Keskerakonnata pole ühiskonnas oodata stabiilsust ja tegudele suunatust.

Näiteks Keskerakonda kuuluv Noarootsi vallavanem Ülo Kalm täitis vallavanema kohuseid aastast 1989 ning viis Noarootsi edukaimaks omavalitsuseks. Poliitiliste konkurentide kadedus aga surus eduka omavalitsusjuhi poliitikast välja. Täna on ta Rannarootsi muuseumi juht. Ka seda tööd teeb ta hästi, aga poliitikasse enam ei sekku, sest muuseum sõltub liiga palju reformierakondlikust Kultuuriministeeriumist.

Nõva valla juht Enn Laansoo (IRL) väitis, et arhitekti töö on tasuvam kui vallavanema oma. Ametist on tänaseks lahkunud nii tema kui ka reformierakondlasest volikogu esimees Peeter Kallas. Täna kujundab keskerakondlane Kalle Saar koos oma meeskonnaga tulevase Nõva volikogu esimehe ja vallavanema ametikoha. See on hea märk, see on kogemuse ja tugevuse märk. Keskerakond taastab ebaõiglaselt võetu, taastab enda positsioone.

 

Konkurendid ootavad Keskerakonna nõrgenemist

Poliitikas on tihti nii, et kes rapsib, see süüakse kui kärbes kiirelt ära. Konkurendid ootavad, et Keskerakond nõrgestaks end ise oma 27. augusti kongressiga.  Märgid näitavad, et valitsus on närve kaotamas. Reformikate murekohad on järgmised:

1. Keskerakond mõjub IRL-i taustal elujõulise ja ühtsena. See on paljudele ärritav.

2. Hinnad tõusevad ja inimeste ostujõud langeb. Uue raha sära kustub päevadega.

3. Reformierakonnal puudub täna mõju Majandusministeeriumile ja rahastajad on närvilised. KAPO sellega ei tegele!

4. Keskkonnaministeeriumis pole minister Keit Pentus veel „õigeid" reforme ellu viima asunud. Ju siis on valitsuses segajaid? Ka see tekitab pingeid, õnneks KAPO-t huvitab ainult Keskerakond, mitte aga Keskkonnaministeerium.

Kõik viitab sellele, et hilissügisel otsib Reformierakond endale uut, mugavamat partnerit. Reformierakonnale sobiks teha seda sotside ja võimalike ülejooksikutega või nõrgestatud Keskerakonnaga.
Juhul, kui Keskerakond oskab hoida oma rivi sirgena, näeb kogu Eesti, et jutt isolatsioonist on tavaline poliitiline relv meie vastaste käes. Meie poole vaadatakse ka riigis juba igatsevalt, aga silmakirjateenritel on keeruline seda avalikult tunnistada.

Lõpetuseks. Need keskerakondlased, kes ei suuda võtta võimuvastutust kohalikul tasandil, tehku kõigepealt oma järeltööd ära, ning alles siis tulgu endale ja sõpradele ministriportfelle nõudma. Uus Keskerakonna juhatus tuleb varasemast tegusam, ning see tasakaalustab oluliselt Eesti poliitikamaastikku! Reformierakonnal on põhjust muretsemiseks!

Jaanus_Karilaid-220

JAANUS KARILAID, Haapsalu linnavolikogu esimees

 

Lisa kommentaar


Turvakood
Uuenda

tule-meiega-karilaid

err-uudised-175

Alternatiivmeedia

 

alternatiivmeedia_laanemaa.keskerakond.ee

 

Edgar Savisaare blogi

 

facebook

 

twitter

 

 

Toeta-erakonda
Loe Kesknädalat

 

keskerakond_www.keskerakond.ee

 

Rahvarinde_logo_www.rahvarinne.ee

 

Edgar-Savisaare-blogi

 

keskerakonna-noortekogu

 

 tallinna-tv

nommeraadio 

pealinn

 

Küsitlus

Milline Reformierakonna ja IRLi otsus on sinu elatustaset enim langetanud ?
 

Twitter

Logi sisse

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Filename cannot be empty in /data03/virt14041/domeenid/www.keskerakond.ee/laanemaa/index.php on line 89