psikoteknik evden eve nakliyat örgü teli k belgesi
Avaleht Jaanus Karilaiu artiklid Vajame julgemat ja ausamat siseministrit
Viga
  • Uudisvoo info laadimisel tekkis viga.
Vajame julgemat ja ausamat siseministrit PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Reede, 03 Veebruar 2012 18:59

KAPOPolitseiameti reform viis 10 aastat tagasi meie maakonnast prefektuuri Pärnu, koondati inimesi ja sisejulgeolek pidi minema efektiivsemaks. Kedagi ei huvitanud tõsiasi, et Pärnu pole Läänemaa jaoks mingi tõmbekeskus, aga joonlauaga otsustajatele oli ministeeriumis niiviisi lihtsaim sirgeid tõmmata. See oligi otsuse langetamisel kaalukaim motiiv. Ainuke sisuline „võit“ mis me reformist saime oli see, et kaotasime jälle kohalikke töökohti ning kodaniku ja politseiniku side kaugenes. Turvatunne hakkas järjest rohkem muutuma igaühe isiklikuks asjaks. Politseiteenistujate ametiühingut ei kuulatud ka siis, kuigi jutt põhjamaise dialoogi vajalikkusest on kõlanud aastast-aastasse.

Parempoolsed poliitikud pääsesid moraalsest karistusest. Nüüd teeb elamislubadeskandaalist puhtalt pääsenud siseminister Ken-Marti Vaher uut politseireformi, jälle räägitakse sama juttu, mis 10 aastat tagasi – vähendame dubleerimist ja tõhustame politsei tööd. Lubatakse vähendada, koondada inimesi majades ja luua töökohti tänavatele. Mõttetööd ja strateegilist planeerimist tahetakse asendada rohkem patrullimisega nö põllul. Seegi jutt on kuuldud, tegelikkust näeme aga ise. Hea küll, politseireform on looritatud ilusate sõnadega ning me kõik nägime kuidas „elamislubade õitseajal“ tasuti IRLi erakonna võlad ja vene ärimehe poolt otseti IRLi keskkontori maja. Hästi, me lähtume sellest, et prokuratuur pole alustanud uurimist ning nad ei suvatse näha seost elamislubade äri ja IRLi majandusseisu vahel. Me teame ka seda, et politseil on täna ülirangelt limiteeritud kütuselimiit ja madalad palgad, mis omakorda nõrgestab kogu süsteemi kvaliteeti, aga riigieelarve pole ju kummist, küll on seda aga Riigikogu. Seepärast saabki valitsus seda viltust teed tammuda.

Aegumatust eetikast ja riigimehe vaimust

IRLi suurkogul on mida arutada ja millist eetilist alust oma poliitikale võtta.

Vene ärikate ja IRLi elamislubade äris ilmnes siseministri enda võimetus tabada oma erakonnakaaslasi äritsemas ning samasugune jõuetu pimedus näib katvat ka vene maffia tegemisi Eestis.

Ilmselged faktid näitavad, et Vene organiseeritud kuritegevus kasutab Eestit rahapesuks ja sularaha vahendamiseks suurtes kogustes.

Eelmise aasta 12. oktoobri Äripäev kirjutas, et üks lahendamata juhtum hakkas hargnema 2007. aasta kevadel, kus Eesti-Vene piiril jäi miljonite eurodega vahele keegi Igor Perepetš. Juhtumist hakkas hargnema seni suurim teadaolev Eestiga seotud ja Bulgaarias kohtusse jõudnud rahapesu uurimine.

Uurimise kohaselt muutsid kurjategijad mitme aasta jooksul panga kaudu sularahaks 1,2 miljardit rubla (ligi 28 miljonit eurot). Raha saadeti pangaülekannetega välismaale, aga tagasi Peterburi toodi üle Eesti piiri juba sularaha. Äripäev on kirjutanud, et sularaha kättesaamiseks kasutati Eestis heauskset valuuta- ja maksevahenduse firmat AS Tavid, samuti kontosid Sampo Pangas.

Kelle huvides toimub valitsusaparaadi nõrgestamine?

Miks meie käed on siin lühikesed? Miks IRLi siseminister, kes armastab koos oma aatekaaslase Urmas Reinsaluga igal hetkel rääkida isamaalisusest ja kodumaa armastusest, laseb Eesti rahvusvahelist mainet kahjustada? Kaitsepolitsei ja politsei sisekontrolli juhid ning veel mimed ametnikud on kahtlustatavad Vene rahapesus osalemises. Ajalehtedes ilmunud info järgi võtsid nad pistist palju ja pidevalt läbi Eesti finantsasutuste käinud kahtlaste tehingute läbilaskmise eest. Miks ei räägi me siin poliitilisest vastutusest. Miks ei otsita nüüd läbi valitsuspartei peakortereid?

Keskerakonda on pikki aastaid süüdistatud selles, et tegeletakse liiga usalduslikult eestivene valijatega. Mulle tundub, et see poliitiliselt petlik hädakisa on kasulik just parempoolsete võimu kinnistamisele ja vene organiseeritud kurjategijate kapitalile. Eesti valijat hoitakse Keskerakonnast eemal, aga vene kapitaliga mehkeldavad parempoolsed salaja. Elamislubade äri ja vene maffia rahapööritamised Reformierakonna ja IRLi valitsuse all on ju kindlad asjaolud. Miks pole veel seda resoluutsust ja selgust nende probleemidega võitlemisel?

Mõistan inimlikult prokuratuuri ja „isamaalist“ siseministrit. Tervisele on kasulikum ja poliitiliselt otstarbekam on tegeleda Toobali 600 eurose annetusega. Lõpuks jõuame ikkagi sinna, et kas „pommionu“ Jüri Luik ahistas Tuiksood ja kuhu Toobal pani 100 eurot? Olen nõus, kui on süüdi, tuleb karistada! Aga kas see ongi siis meie sisejulgeoleku tagamiseks piisav, kas see ongi kõik? Aga plaksutagem Urmas Reinsalu võidu üle juba IRLi suurkogul ette. Isamaalist pateetikat on meile ju vaja ainult selleks, et parempoolsed saaksid võimu kindlalt enda huvides kasutada. Kui oleks võimalik, siis likvideeriks täna tõesti kõik erakonnad ja teeks restardi. See pole aga demokraatlikus ühiskonnas võimalik ning meie ainuke võimalus peitub arukate kodanike rohkuses!

 

Jaanus Karilaid

 

Lisa kommentaar


Turvakood
Uuenda

tule-meiega-karilaid

err-uudised-175

Alternatiivmeedia

 

alternatiivmeedia_laanemaa.keskerakond.ee

 

Edgar Savisaare blogi

 

facebook

 

twitter

 

 

Toeta-erakonda
Loe Kesknädalat

 

keskerakond_www.keskerakond.ee

 

Rahvarinde_logo_www.rahvarinne.ee

 

Edgar-Savisaare-blogi

 

keskerakonna-noortekogu

 

 tallinna-tv

nommeraadio 

pealinn

 

Küsitlus

Milline Reformierakonna ja IRLi otsus on sinu elatustaset enim langetanud ?
 

Twitter

Logi sisse

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Filename cannot be empty in /data03/virt14041/domeenid/www.keskerakond.ee/laanemaa/index.php on line 89