psikoteknik evden eve nakliyat örgü teli k belgesi
Avaleht Missioon ja inimesed
Keskerakonna Läänemaa piirkonna missioon ja inimesed PDF Prindi

 

laanema-vapp_laanemaa.keskerakond.eeLäänemaal on 12 kohalikku omavalitsust – Keskerakond omab esindust Haapsalu volikogus, Ridala, Hanila, Vormsi, Lihula, Nõva, ja Taebla volikogudes. Keskerakonna osakond on veel Martnas, Ristil.

Keskerakond on tekkinud Rahvarinde liikumisest, me oleme üks väheseid erakondi, mis on tekkinud rahva vaimustusest ja siirusest. Neid väärtusi oleme kutsutud ka nüüd Läänemaal arendama ja kaitsma.

Inimressurss on see, mis määrab praktilist poliitikat. Pikaaegne Noarootsi vallavanem Ülo Kalm, Taeblat ja Nõva valda juhtinud Kalle Saar, tänane Taebla vallavolikogu esimees Jaanus Mägi ja Hanila vallavanem Arno Peksar, Haapsalu volikogu esimees Jaanus Karilaid. Perearstid Helle Saarsoo ja Külli Raudsik on mõned nimed meie 250 liikmelisest Läänemaa piirkonnast. Meil on noori ja kogenuid, koolijuhte ja õpilasi.

Need on inimesed,kes on suutnud ujuda heas mõttes vastuvoolu ja hoidnud Rahvarindest tekkinud missiooni kui oma silmatera. Keskerakonna kui Rahvarinde mantlipärija roll tänases ühiskondlikus olustikus on tasakaalustada tänast arusaamatut ja ühiskonda kahjustavad parempopulistlikku poliitikat. Keskerakonna programm soosib kohalikku rahvuslikku kapitali, näeb kandvamat rolli välisministeeriumil eksporditurgude avamisel ning näeb ette eluasemeprogrammi noortele peredele.

Meie seisame õiglasema maksusüsteemi eest. Eesti maksukoormus on juba praegu põhjamaade tasemel, kuid erinevalt põhjamaadest on Eesti maksusüsteem regressiivne ning maksudest saadavate avalike teenuste tase on ebarahuldavalt madal. Eesti maksutaseme võrdlusest teiste riikidega annab hea ülevaate järgnev veebileht http://maksud-eestis.blogspot.com

Maksusüsteem ja maksuraha kulutamine vajab reformimist, täna ebamõistlikult kõrgetele kaudsete maksudele maksavad jõukamad vähem ning madala- ja keskmise palga saajad panustavad kaudsete maksudega ühiskatlasse proportsionaalselt rohkem kui üle 70 000 krooni teenivad sotsiaalsed kihid. Lisaks toob kaudsete maksude tõstmine kaasa ka üleüldise hinnatõusu ja ettevõtluskeskkonna halvenemise, mis annab täiendava hoobi kesklassi elatustasemele. Praegune maksusüsteem ei anna võimalust ehitada jätkusuutlikku regionaalpoliitikat ja konkurentsivõimelist majandust ega soodusta eluterve keskklassi teket. See ei anna võimalust pakkuda sisukamat tervishoiupoliitikat ja tõsta avalike teenuste taset sotsiaalse turvatunde loomiseks. Kogu avalike teenuste pakett on Eestis ebarahuldav võrreldes maksukoormuse tasemega.

Tahame kaudsete maksude osakaalu vähendamist, mis suurendab eelkõige madala- ja keskmisepalgaliste heaolu. Makskoormuse sisemise ümberkorraldusega (mitte maksude tõstmisega) toome igal aastal riigieelarvesse vähemalt 3 miljardit lisakrooni, mille suuname 15 Eesti maakonna elukeskkonna arengusse. Kohalikud investeeringud annavad lisatõuke tööhõive kasvule. Suur tööpuudus sööb meie rahva hinge, töökohtade loomine taastab meie rahva hingejõu.

Parempopulistlik jutt, et Eesti on edukas „e-imeriik" on odav PR-trikk. Igal aastal lahkub Eestist vähemalt 5000 inimest. Nelja aastaga lahkub Eestist 2 Haapsalu linnatäit rahvast. Tartu Ülikooli teadlaste arvates on Eestist lahkunud peale taasiseseisvumise algust üle 120 000 eestlase.

 

Tule meiega, uju vastuvoolu, seisa õigete ja rahvalike väärtuste eest ning anna oma pisike aga oluline panus Eesti tasakaalustatud ja inimlikku arengusse. See on ühiskondlik töö, mille üle võivad uhked olla ka järgnevad põlvkonnad.

 

Keskerakond Läänemaal

 

Haapsalu linn

haapsalu-vapp_laanemaa.keskerakond.eeKeskerakond tuli Haapsalus esimest korda ametlikult võimule aastal 2005, siis tehti koalitsioon Isamaa ja Res Publicaga. Koostöö kestis tublid neli aastat ning 2009 sõlmis Keskerakond koostööleppe Reformierakonnaga. Sisuline koostöö oli Keskerakonnal ka IRLiga igati heal tasemel, aga kohalikel valimistel häältejaotus volikogus muutus. Keskerakond sai programmi teostamiseks 2 aselinnapea kohta ja volikogu esimehe koha, Reformierakond sai linnapea koha. Volikogu töökomisjonide juhtimine jaotati võrdselt.

Koostööle IRLiga viskas paar tilka tõrva meepotti ka valijamehe ümber tehtud lepped, mida IRLi kohalikud juhid ei tahtnud peale Toomas Hendrik Ilvese presidendiks saamist enam mäletada.  Usaldust tuleb hoida kui silmatera ütles kunagi Lennart Meri. IRL otsustas aga kavaldama hakata. Nüüd on meil Haapsalus igati väärikas opositsioon.  


Noarootsi vald

noarootsi-vapp_laanemaa.keskerakond.eeNoarootsi vallas on Keskerakond alati tugev olnud. Seda tänu staazika vallavanema Ülo Kalmile ja endisele volikogu esimehele Vladimir Belovasele. Noarootsi vallavolikogus omab Keskerakond 9-st kohast 4 mandaati. 2009 aasta oktoobris läks kohalik võim napilt IRLi valimisliidule „Parem Noarootsi“.

Keskerakond andis valla üle heas korras olevana. Märkimist väärib, et laenu polnud üldse võetud ning investeeringute kasvutempo oli üle maakonna keskmise. Tulubaasi näitajaid olid samuti maakonna parimad. Vallavolikogus ongi täna kaks poliitilist jõudu – valimisliit (Isamaa ja Res Publica sugemetega) ja Keskerakond. Teistel pole sinna asja olnud.

2013 võidab Keskerakond oma endise positsiooni tagasi.


Hanila vald

hanila-vapp_laanemaa.keskerakond.eeHanilas pole Keskerakond oma nimekirjaga peale ühe korra 2002 aastal rohkem kandideerinud. Küll kuulub Keskerakonda Hanila vallavanem Arno Peksar.

Arno on valda juhtinud juba aastast 1989 ja alati on teda valmisliidu „Koduvald“ koosseisus tagasi valitud. 11 kohast volikogus sai see valimisliit ka nüüd aastal 2009 suure enamuse ehk 8 mandaati.

Arno Peksar oli 16 aastat ka omavalitsusliidu esimees.


Taebla vald

taebla-vapp_laanemaa.keskerakond.eeTaeblas on traditsiooniliselt Keskerakonnal hästi läinud, aga 2009 aastal väsis kohalik seltskond ära. 15-st kohast sai Keskerakond 1 koha kui kaasati ikkagi koalitsiooni „Tasakaal“ ning Keskerakonnale kuulub nüüd volikogu esimehe koht. Tegelikult maal pole erakondadel tähtsust, loevad isiksused ning seda kohta täidabki koolijuht ja füüsikaõpetaja Jaanus Mägi.

See mees ei tee endale kunagi ise reklaami, tema ainult tegutseb.


Ridala vald

ridala-vapp_laanemaa.keskerakond.eeRidalas on Keskerakond tõusev jõud. 2005 saadi 1 mandaat, siis 2009 saadi juba 2 mandaati. 2013 on eesmärk saada 5-6 mandaati. Osakond Igor Tolmatsi juhtimisel teeb järjepidevat ja sisulist tööd ning aeg, mis ollakse opositsioonis koos reformierakonnaga kulub poliitiliseks õpirahaks igati ära. Valda juhib praegu Isamaa ja Res Publica liit 8 mandaadiga 15-st, aga seal on ka endisi keskerakonna nimekirjas olnud inimesi.

Ridala on Haapsalu rõngasvald ning kasulik oleks Haapsalu ja Ridala ühendamine. Seda räägivad ka majandusgeograafid, aga tänased ametikohad kahjuks segavad paljudel selgelt mõelda.

 

tule-meiega-karilaid

err-uudised-175

Alternatiivmeedia

 

alternatiivmeedia_laanemaa.keskerakond.ee

 

Edgar Savisaare blogi

 

facebook

 

twitter

 

 

Toeta-erakonda
Loe Kesknädalat

 

keskerakond_www.keskerakond.ee

 

Rahvarinde_logo_www.rahvarinne.ee

 

Edgar-Savisaare-blogi

 

keskerakonna-noortekogu

 

 tallinna-tv

nommeraadio 

pealinn

 

Küsitlus

Milline Reformierakonna ja IRLi otsus on sinu elatustaset enim langetanud ?
 

Twitter

Logi sisse

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Filename cannot be empty in /data03/virt14041/domeenid/www.keskerakond.ee/laanemaa/index.php on line 89