psikoteknik evden eve nakliyat örgü teli k belgesi
Avaleht Läänemaa teated Kaks ettepanekut Harta 12 täiendamiseks
Kaks ettepanekut Harta 12 täiendamiseks PDF Prindi
Kirjutas Läänemaa Keskerakond   
Laupäev, 15 Detsember 2012 11:42
meeleavaldus170Keskerakonna Läänemaa piirkonna juhatuse liikmed leiavad, et usalduskriis Eesti poliitikas jätkub, kuid võimuolijaid see ei sega, sest nende positsiooni tühipaljas retoorika ei sega. Nn „jututubadega“ saavadki valitsejad lasta ühiskonnast auru välja ja sättida end PR-firmade abil paremasse võimupositsiooni. Puudu on vastavatest mehhanismidest, mis sunniks Vabariigi Valitsust rohkem näoga rahva poole olema ning Riigikogu valimiseelsel perioodil antud lubadusi tõsisemalt võtma. Läänemaa piirkonna juhatus pakub kaks konkreetset lahendust, mis annab rohkem eeldusi ja usku, et tekiks vastutustundlikum poliitiline kultuur.
Esiteks tuleb luua võimalus valida aastal 2016. aastal Eesti Vabariigi President otsevalimiste teel ning anda presidendile võimalus saata nelja aasta jooksul kord Riigikogu vajadusel laiali, tekitamaks suuremat ühiskondlikku usaldust erakorraliste valimiste kaudu. President kasutaks seda võimalust siis, kui ühiskondlik situatsioon erineb liialt palju Riigikogu valimistulemuste väljaselgitamise hetkest. Presidendi otsevalimiste kaudu saab presidendi institutsioon piisava autoriteedi hindamaks ühiskondlikku tasakaalu ja valitsejate võimekust viia valimiste ajal antud lubadusi ellu.

Teiseks tuleb pikendada e-valimiste tulemuste säilitamist ühelt kuult kaheksale aastale. Spordis on ausa mängu põhimõtted pidevalt tähelepanu keskpunktis: dopinguproove hoitakse turvaliselt 8 aastat vastavates laborites. Nii on ka poliitika allutamine ausa mängu reeglitele toimiva demokraatia ja läbipaistva valitsemise põhieeldus. E-valimiste usaldusväärsusele annab kaalu kindlasti e-häälte kontrollitavus, seda enam, et programmeerimiskeel areneb iga päevaga ning pettuste avastamine ka aastaid hiljem ei saa olla midagi imekspandavat. Juhul kui tõestatakse, et mõni erakond on endale korjanud e-hääli ebaseaduslikult, siis sanktsioneeritakse seda erakonda kaheaastase riigieelarvelise toetuse lõpetamisega.
 

Lisa kommentaar


Turvakood
Uuenda

tule-meiega-karilaid

err-uudised-175

Alternatiivmeedia

 

alternatiivmeedia_laanemaa.keskerakond.ee

 

Edgar Savisaare blogi

 

facebook

 

twitter

 

 

Toeta-erakonda
Loe Kesknädalat

 

keskerakond_www.keskerakond.ee

 

Rahvarinde_logo_www.rahvarinne.ee

 

Edgar-Savisaare-blogi

 

keskerakonna-noortekogu

 

 tallinna-tv

nommeraadio 

pealinn

 

Küsitlus

Milline Reformierakonna ja IRLi otsus on sinu elatustaset enim langetanud ?
 

Twitter

Logi sisse

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Filename cannot be empty in /data03/virt14041/domeenid/www.keskerakond.ee/laanemaa/index.php on line 89