psikoteknik evden eve nakliyat örgü teli k belgesi
Avaleht Läänemaa teated Keskerakond süüdistab Nõva vallavanemat huvide konfliktis
Keskerakond süüdistab Nõva vallavanemat huvide konfliktis PDF Prindi
Kirjutas Läänemaa Keskerakond   
Laupäev, 14 August 2010 12:06

nova-vapp_laanemaa.keskerakond.eeKeskerakond ähvardab Nõva vallavanemat umbusaldusega, sest mees on nende hinnangul omavoliliselt rentinud tööautoks sõiduki iseenda firmalt.

„Keskerakonna Läänemaa piirkond peab äärmiselt kahetsusväärseks, et Nõva vallavalitsus on sõlminud vallavanem Enn Laansoo eraettevõttega autokasutamise lepingu ja teinud seda ilma volikogu otsuseta,” teatas toimetusele erakonna Läänemaa piirkonna esimees Jaanus Karilaid.

 

„Enn Laansoo käitumine on isetegevuslik ning volikogu ei ole otsustesse kaasatud,” ütles Nõva vallavolikogu liige Kalle Saar. Ta lisas, et küsimus ei ole volikogus arutusel olnudki.

Eriti kahetsusväärseks peab Kalle Saar, et tulu saab kahtlasest tehingust Enn Laansoo firma NXXN OÜ.

„Korruptsioonivastase seaduse rikkumise tunnused on ilmsed. Aeg on anda täpseid vastuseid või ise tagasi astuda,” lisas Jaanus Karilaid.

 

Auto on nullrendil

Nõva vallavanem Enn Laansoo avaldas eile imestust, et autorentimine on probleemiks saanud. Tema sõnul on Keskerakonna etteheide, nagu saaks vallavanem oma firmalt auto rentimiseks tulu, kahtlane.

„Lepingu sisu on ju selline, et vallavalitsus saab minu firmalt auto kasutamiseks tasuta,” ütles Enn Laansoo. „Vallale jääb küll hooldus ja bensiinikulu, mis on ju normaalne, kui sõidukit ametiautona kasutatakse.”

„Vallavalitsusel oli üks auto ja seda kasutab nüüd meie sotsiaaltöötaja, kelle töö hõreda asustusega vallas ilma autota ei oleks hästi võimalik,” selgitas vallavanem. „Kas tõesti oleks õigem, kui vald ostaks mulle eraldi auto?”

„Kui me selle lepingu ette valmistasime, siis uurisin maad. Olen küsinud arvamust juristidelt ja asjatundjatelt, ka Keskerakonna enda inimestelt, ja keegi ei ole arvanud, et siin midagi korruptiivset oleks,” ütles ta.

Laansoo ütles, et on valmis tagasi astuma, kui selgub, et leping on seadusega vastuolus.

 

Sarnasus Kallasvee juhtumiga

Nõva vallavolikokku pääses viimatistel valimistel viis inimest Reformierakonna, kolm Keskerakonna ja üks, Enn Laansoo, Isamaaliidu ja Res Publica nimekirjast.

Kuna Laansoo kogus ülekaalukalt kõige rohkem hääli ja IRLi nimekirjas kandidaate peale tema ei olnud, tegi Reformierakond talle ettepaneku hakata vallavanemaks.

Ka Nõva volikogu esimees reformierakondlane Peeter Kallas ütles, et ootab vallavanemalt selle probleemi selgeks tegemist.

„Meil oli vihjeid, et selline asi ei pruugi korrektne olla. Vallavanem aga kinnitas, et on asjatundjailt uurinud ja kõik on korras. Aga avalikus ametis ei saa asju ajada nii, et kõik selge ei oleks,” rääkis Kallas.

„Kuna Kalle Saar on meil revisjonikomisjoni esimees, siis tegin talle ettepaneku, et ta selle küsimuse ette võtaks,” lisas Peeter Kallas.

2003. aastal oleks säärane iseenda auto tööautoks rentimine peaaegu saatuslikuks saanud Haapsalu linnapeale Teet Kallasveele. Temale maksis linnavalitsus 6757 krooni kuus, Kallasvee pidi sellest tasuma autohoolduskulu, ostma bensiini ja tasuma liisingumaksed.

 

Allikas: Lääne Elu http://www.le.ee/?a=uudised&b=7749

 

Lisa kommentaar


Turvakood
Uuenda

tule-meiega-karilaid

err-uudised-175

Alternatiivmeedia

 

alternatiivmeedia_laanemaa.keskerakond.ee

 

Edgar Savisaare blogi

 

facebook

 

twitter

 

 

Toeta-erakonda
Loe Kesknädalat

 

keskerakond_www.keskerakond.ee

 

Rahvarinde_logo_www.rahvarinne.ee

 

Edgar-Savisaare-blogi

 

keskerakonna-noortekogu

 

 tallinna-tv

nommeraadio 

pealinn

 

Küsitlus

Milline Reformierakonna ja IRLi otsus on sinu elatustaset enim langetanud ?
 

Twitter

Logi sisse

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Filename cannot be empty in /data03/virt14041/domeenid/www.keskerakond.ee/laanemaa/index.php on line 89