psikoteknik evden eve nakliyat örgü teli k belgesi
Avaleht Läänemaa teated Haapsalu raudteeühenduse taastamisest
Viga
  • Uudisvoo info laadimisel tekkis viga.
Haapsalu raudteeühenduse taastamisest PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   
Laupäev, 25 September 2010 19:32

haapsalu_laanemaa.keskerakond.ee-3Sel nädalal möödus 15 aastat päevast, mil reisirongid lõpetasid sõitmise Haapsalu ja Tallinna vahel, kuid majandusminister Juhan Partsi sõnul võib juhtuda, et ühel päeval see ühendus taastub.

„Ei saa välistada, et praegu Riisipereni kulgev elektriraudtee pikeneb kunagi Rohukülani,“ ütles Parts.

Praegu on tema sõnul käimas projekt „Ühistransporditeenuse parandamine Lääne-Harjumaal ja Läänemaal“, mille keskmes on uuring reisirongiliikluse taasavamise perspektiivi kohta.

 

„Uuring peab valmima 2011. aastal ning selle raames töötatakse välja ühtne bussi-ja reisirongiliiklust integreeriv optimeeritud liinivõrk ning tuuakse välja selle saavutamiseks vajalikud investeeringud ning käigushoidmise kulud ja tulud,“ selgitas Parts.

Haapsaluga ühenduse taastamiseks oleks Partsi hinnangul vaja rajada ligikaudu 60 km raudteed Riisiperest Rohukülani, mis on võrreldav Tallinna ja Rapla vahelise lõigu pikkusega. „Üks võimalus oleks ka see, et esialgu pikendatakse raudtee Turbani,“ lisas ta.

Siiski rõhutas Parts, et enne uuringu valmimist ei ole lõplikku seisukohta rongiliikluse taastamise osas otstarbekas kujundada.

Haapsalu volikogu esimees Jaanus Karilaid ütles sel kolmapäeval raudteeliikluse sulgemise 15. aastapäeval, et linnavõimu ja riigi koostöös tuleks leida lahendused, mille läbi taastus raudteeliiklus Haapsaluga enne kui möödub selle katkemisest 20 aastat.

„On kaks võimalust - kas laseme Läänemaa sügavamale kotti kukkuda või anname Läänemaale uue hingamise. Peterburg - Tallinn - Haapsalu raudteeliin annaks uue hingamise aga tervele Eestile,“ mõtleb Karilaid suurelt.

Minister Parts pidas Haapsalu linna antud teemal kaasamõtlemist kiiduväärseks.

Haapsalu linn korraldab 15. oktoobril Haapsalu raudteejaamas raudteeseminari, mis on pühendatud Haapsalu–Peterburg raudteeühenduse loomise 105. ja reisijateveo lõpetamise 15. aastapäevale.

 

Allikas: http://www.epl.ee/artikkel/584168#lower_vote

 

Lisa kommentaar


Turvakood
Uuenda

tule-meiega-karilaid

err-uudised-175

Alternatiivmeedia

 

alternatiivmeedia_laanemaa.keskerakond.ee

 

Edgar Savisaare blogi

 

facebook

 

twitter

 

 

Toeta-erakonda
Loe Kesknädalat

 

keskerakond_www.keskerakond.ee

 

Rahvarinde_logo_www.rahvarinne.ee

 

Edgar-Savisaare-blogi

 

keskerakonna-noortekogu

 

 tallinna-tv

nommeraadio 

pealinn

 

Küsitlus

Milline Reformierakonna ja IRLi otsus on sinu elatustaset enim langetanud ?
 

Twitter

Logi sisse

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Filename cannot be empty in /data03/virt14041/domeenid/www.keskerakond.ee/laanemaa/index.php on line 89