psikoteknik evden eve nakliyat örgü teli k belgesi
Avaleht Läänemaa teated Keskerakonna Läänemaa piirkond soovitab Finantsstabiilsusfondiga liitumist ainult konkreetsetel tingimustel
Keskerakonna Läänemaa piirkond soovitab Finantsstabiilsusfondiga liitumist ainult konkreetsetel tingimustel PDF Prindi
Kirjutas Läänemaa Keskerakond   
Reede, 23 September 2011 13:01

parem-eesti-koigile2Keskerakonna Läänemaa piirkonna juhatus tutvus Riigikokku saadetud vastava eelnõuga ning võttis selle suhtes järgneva positsiooni:


1.     Kuna Kreeka  ja Portugali pension ületab OECD keskmist ja moodustab 80–100% endisest palgast ja Eestis moodustab pension 30% keskmisest palgast, kusjuures Eesti kodaniku pension on 4-5 korda väiksem kui see on Kreekas ja Portugalis, on Finantsstabiilsusfondiga liitumine täna pelgalt välispoliitilise kiituse otsimine. Lisaks on Eesti hinnatõus euroala kiireim ja ostujõud pidevas languses. 

Keskerakonna Läänemaa piirkond toetab Finantsstabiilsusfondiga liitumist ainult kindlatel tingimustel – kas a) Kreeka ja Portugal kärbivad oma sotsiaalkulutused Eesti tasemele või b) Eesti kergitab oma pensione vähemalt poolele tasemele Kreeka ja Portugali pensionidest. Samasugune poliitiline valik peab toimuma ka kõigi teistes valdkondades (õpetajad, meditsiinitöötajad).


2.     Kreeka ja Portugal peavad andma veenva tagatise, et antava abi tagastamisel ei tekiks ootamatuid takistusi.  Maastrichti kriteeriumi täitmine ja hoidmine muutub Eestile negatiivse stsenaariumi puhul kaugeks unistuseks. Kiirustamine ja läbipaistmatus on ka varem toonud Eestile negatiivseid tagajärgi. Euroalaga liitumisel lubati suuremaid investeeringuid ja paremaid töökohti, oleme saanud aga galopeeriva hinnatõusu ja langeva heaolutaseme.

 

Lisa kommentaar


Turvakood
Uuenda

tule-meiega-karilaid

err-uudised-175

Alternatiivmeedia

 

alternatiivmeedia_laanemaa.keskerakond.ee

 

Edgar Savisaare blogi

 

facebook

 

twitter

 

 

Toeta-erakonda
Loe Kesknädalat

 

keskerakond_www.keskerakond.ee

 

Rahvarinde_logo_www.rahvarinne.ee

 

Edgar-Savisaare-blogi

 

keskerakonna-noortekogu

 

 tallinna-tv

nommeraadio 

pealinn

 

Küsitlus

Milline Reformierakonna ja IRLi otsus on sinu elatustaset enim langetanud ?
 

Twitter

Logi sisse

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Filename cannot be empty in /data03/virt14041/domeenid/www.keskerakond.ee/laanemaa/index.php on line 89