psikoteknik evden eve nakliyat örgü teli k belgesi
Avaleht Tule Meiega!
Tule Meiega! PDF Prindi
Kirjutas Jaanus Karilaid   

 

jaanus 754Keskerakond on erakond, mis on tekkinud Rahvarinde liikumisest ja vaimsusest ning saanud alguse rahva püüdlustest vaba riigi ja õiglase ühiskonna loomise järele. Keskerakond on näidanud Valitsuses olles ka oma tegudes, et ta hoolib rahva tahtest ja inimeste õiglustundest. Just Keskerakond on see jõud, kes seisab ühtse ühiskonna, õigluse ja lihtsate inimeste õiguste eest!
Selle 20 aasta pikkuse taasiseseisvumisperioodi jooksul on riik juhitud parempoolsete erakondade poolt kriisi ja suur osa rahvast seisab silmitsi raskete sotsiaalprobleemidega, kes küll maksavad väga kõrgeid tarbimismakse, kuid ei saa riigilt vastu vajalikku elukeskkonda.  

Veel üritavad üksikud ajakirjanikud teha halva mängu juures head nägu. Veel üritavad nad upitada Eesti tänast Valitsust. Valitsuse nõrkust ja läbikukkumist varjatakse Keskerakonna ründamisega. Valede ja laimuga! Kahjuks on sarnasused 1934 aastaga olemas.

 

Tasub aga meeles pidada, et alati kui on võimul olnud Keskerakond, siis on Eestil alati hästi läinud. 2002-2003 ning 2005-2007 olid aastad, mil taevas oli Eesti kohal tunduvalt pilvitum kui praegu. Siis säras Eesti kohal ere päike - kui Keskerakond oli Valitsuses polnud ka majanduskriisi varje.

Keskerakond kannab endas Rahvarinde algseid väärtusi ja püüab peale ka 20 aasta pikkust eemalolekut peaministri kohalt saada uueks Eesti edasiviivaks jõuks, sest tänaseks päevaks on suurele osale rahvast selge, et 20 aastat stagneerunud Eesti poliitika vajab vahetust ja muutusi!

Keskerakonna poliitika sarnaneb paljuski Soome poliitikaga. Keskerakond esindab tsentristlikku maailmavaadet ning oleme seisukohal, et Eesti saab ainult siis ehitada heaoluühiskonda, kui maksupoliitika on üles ehitatud õiglaselt!

Nüüd, euro tulles, on aga tõeliselt näha, kui suur ebavõrdsus meie ja teiste Euroopa Liidu riikide vahel tegelikult valitseb. Ka kõigis neis maades, kus praegu on kriis – Kreekas, Hispaanias, Iirimaal – elavad isegi vaesed sama hästi kui meie keskmise palga saajad. Samas on Paying Taxes 2011 uuringu järgi Eesti ettevõtete maksukoormus põhjamaade tasemel, kuid sellega ei kaasne põhjamaist elukvaliteeti.

  Miinimum- palk Keskmine  palk Pension      Töötu- toetus Toimetuleku- toetus Lapse- toeteus Maksud
Soome 1120 kuus 3010 kuus min 688 (ilma töö- staazita) kuni 1203 kuus min 553  (miinus maksud) 419,11 kuus (miinus maksud). Tõuseb iga lapse korral 100,4  - 1 laps, 353 -3 last 113
Rootsi 1750 kuus saavad isegi võõrtöölistest maasi- kakorjajad 3072 kuus umbes 1400 - 1500 kuus min 702 kuus 367 kuus 107 -1 laps, 368 - 3 last 146
Iirimaa 1461,85 kuus 2735 kuus 800 kuus 820 kuus min 186 kuus, tõuseb iga lapse korral 140 - 1 laps, 447 - 3 last 30
Eesti 278,02 kuus 758 kuus 303 kuus 65,41 kuus 76,6 kuus 19,18 - 1 laps, 92,93 - 3 last 134

 

Vaatamata madalale Eesti elatustasemele tõid Reformierakond ja IRL koos EUROga Eestile kohustuse osaleda Euroopa stabiilsusfondis (EFSF), kus Eesti kohustuslik osalus Iirimaa abipaketis on ligi 12,4 miljardit krooni ehk 800 miljonit eurot. Rahva vaesust süvendab ka ebanormaalne hinnatõus, Euroopa Komisjoni juures tegutseva statistikaagentuuri Eurostati andmetel on Eesti hinnatõus Euroopa Liidu riikide seas juba TEISEL KOHAL! Hinnatõusu tegelikuks põhjuseks on valitsuse otsused tõsta käibemaksu ja aktsiise. Mitte ükski analüütik ei suuda seda väljaütlemata põhjendada, miks Eesti hinnatõus on Euroopa Liidus teisel kohal. Miks muidu ei põhjusta need „maailmaturu hinnad“ samasugust hinnatõusu teistes Euroopa riikides, vaid tõstavad hinda eelkõige Eestis?


nende-poliitika-on-hinnatousud-reformierakond-IRLTänase kaudsete maksude liigtõstmisega hävitatakse keskklassi, sest liigsed akstiisitõusud (kütuseaktsiis, elektriaktsiis jne.) ja käibemaksutõusud ei tee vahet inimeste sissetulekul, kuid suurim elatustaseme langus tarbimise maksustamise tulemusel tabab just töötuid, madalapalgalisi ja keskklassi.

Keskerakonna poolt propageeritav astmeline tulumaks on lahendus täna Eestis valitsevatele ebaõiglusele, kuna astmeline tulumaks maksustab suured sissetulekud, mitte aga keskklassi ja madalapalgaliste tarbimist, mis omakorda põhjustab üldise hinnatõusu ja inflatsiooni suurenemise. Inflatsioon hävitab omakorda ka inimeste kogutud säästud ja pensionid!

Seisa Eesti huvide eest ning toeta Keskerakonda valimistel! Tule Keskerakonda läbi Läänemaa piirkonna, sest siit saab alguse Keskerakonna uus ja jõuline tõus.

Mida on teinud Reformierakond, IRL ja Rohelised sinu heaks peale ulatusliku maksutõusu, hinnatõusu ja sinu turvatunde kahjustamise? Mida on püüdnud Keskerakond teha selleks, et rahvas elaks paremini?

reformierakond_laanemaa.keskerakond.ee

irl_laanemaa.keskerakond.eerohelised_laanemaa.keskerakond.ee

keskerakond_laanemaa.keskerakond.ee

ref-irl-rohel32Väikse palga juures saad näiliselt madala tulumaksu, kõrged hinnad ja üldise elatustaseme languse. keskerakond-48_laanemaa.keskerakondVäikse sissetuleku juures saad tegelikkuses veelgi madalama tulumaksu, koos mõistlike hindadega ja oluliselt kõrgema elatustasemega.

Meie tõstsime käibemaksu 18% -> 20%, mis põhjustab üldise hinnatõusu ja elatustaseme languse.

 

Vaata hindu ja mõtle, mis on tegelikult hinnatõusu ja elatustaseme languse taga - Eesti hinnatõus on Euroopa Liidus teisel kohal ?

Viimastel aastatel ei ole tõstetud mitte ühtki sotsiaalset toetust neile, kes on sattunud hinnatõusu ja maksutõusudega löögi alla.

 

keskerakond-48_laanemaa.keskerakondKeskerakond on algatanud Riigikogus "Tulumaksuseaduse muutmise seaduse" astmelise tulumaksu kehtestamiseks. loeedasi

 

Astmeline tulumaks ehk sissetulekute otsemaksustamine on lahendus Eestis valitsevatele probleemidele. Astmeline tulumaks ei maksusta tarbimist, vaid otsest sissetulekut.

 
reformierakond-inflatsioon

Meie tõstsime toasooja käibemaksu 5% -> 20%, mis lööb eriti valusalt töötute ja madalapalgaliste rahakoti pihta. Vaata oma küttearveid!

 

Meie tõstsime kütuseaktsiisi bensiinile. Bensiiniaktsiis on võrreldes 2008. aastaga tõusnud 36 %, mis omakorda on kergitanud kõiki hindasid.

 

Meie tõstsime maagaasi aktsiisi 1000m³ 0 kroonilt -> 367 kroonile, mis omakorda on kergitanud kõiki hindasid.

 

Meie tõstsime elektriaktsiisi 1MHh 0 kroonilt -> 70 kroonile, mis omakorda on kergitanud kõiki hindasid.

 

Meie kaotasime matusetoetuse ja tõstsime matuseteenuste käibemaksu 5% -> 20%, mis lööb eriti valusalt töötuid, madalapalgalisi ja pensionäre.

 

Meie tõstsime raamatute ja õpikute käibemaksu 5% -> 9%.

 

Meie tõstsime kontsertide, spordiürituste, etenduste, muuseumide ja kinopiletite käibemaksu 5% -> 20%.

 

Meie tõstsime majutusteenuste käibemaksu 5% -> 20%, mis kahjustab turismi ja väikeettevõtlust.

 

Meie kehtestasime pakendiaktsiisi 10-40 krooni kg kohta, mis on tõstnud kõiki hindu.

 

maksud-eestis

 

Paying Taxes 2011 uuringu kohaselt on Eesti ettevõtete maksukoormus 183 riigi võrdluses kõigest 134 kohal ehk 133 riigis on soodsam maksukeskkond.

Keskerakonna-lahendused-250

Zoom-in-32Vaata suurelt, kliki pildil

 

keskerakond-48_laanemaa.keskerakondKeskerakond algatas Riigikogus Käibemaksuseaduse muutmise, kus seaduse jõustumisel väheneb toasooja käibemaksumäär seniselt 20 protsendilt 9 protsendile füüsilistele isikutele, elamu- ja korteriühistutele, kirikutele ja kogudustele ning riigi- ja kohalikest eelarvetest finantseeritavatele asutustele ja organisatsioonidele. loeedasi

 

nende-poliitika-on-hinnatousud-reformierakond-IRL-2Keskerakonna toasooja hinnatõusu leevendav ettepanek hääletati Reformi- erakonna, IRL ja Roheliste hääletage maha. See on mõistetav, sest need erakonnad ka tõstsid käibemaksu toasoojale ja on toasooja käibemaksu alandamise vastu.

 

keskerakond-48_laanemaa.keskerakondKeskerakond tahab langetada Erimärgistatud kütuse aktsiisimäära tagasi 1736-lt kroonilt -> 1056 kroonile 1000 liitri kohta, sest Eesti põllumehed maksavad erimärgistatud kütuse aktsiisi üle 5,2 korra rohkem kui nõuab seda Euroopa Liidu alammäär, mis vähendab oluliselt meie põllumeeste konkurentsivõimet ja tõstab hindu. loeedasi

 

keskerakond-48_laanemaa.keskerakondKeskerakonna eesmärk on võimaldada põllumajanduses kasutatavas masinas tarvitada erimärgistatud kütust, kui tegemist on talviste teehooldustöödega. loeedasi

 

Kaudsete maksude vähendamine pidurdab hinnatõusu ja parandab eriti töötute, madalapalgaliste ning kesklassi elatustaset !

 

Vaata kütuseaktsiisi tõstmise sagedust ja aktsiismaksu tõusu alates 1995. aastast! loeedasi

Meie kehtestasime omaosaluse hooldusravis kuni 3000 krooni kuus (191,73 EUR), mis lööb eriti valusasti töötuid, madalapalgalisi ja keskklassi ning raskendab arstiabi kättesaadavust.

 

Meie kaotasime hambaravi 300 kroonise (19,17 EUR) hüvitamine 19-62 aastastele.

 

reformierakond-toasoe

keskerakond-48_laanemaa.keskerakondKeskerakond tahab langetada ravimite käibemaksu 9-lt protsendilt 5-le protsendile ning seeläbi parandada nende kättesaadavust ja inimeste tervist. loeedasi

 

keskerakond-48_laanemaa.keskerakondSamuti soovib Keskerakond võimaldada pensionäridele ja 4 kuni 16 aastastele lastele 90 protsendilist soodustust kõikide haigekassa ravimite loetelus olevate ravimite ostmisel. loeedasi

 

keskerakond-48_laanemaa.keskerakondKeskerakond tahab võimaldada Haigekassal võtta kasutusele eelmiste aastatega kogunenud kasumi summas 3 milrjardit krooni, mis oluliselt parandab arstiabi kättesaadavust ja vähendab ravijärjekordade pikkust ning parandab rahva tervist. loeedasi

 

keskerakond-48_laanemaa.keskerakondKeskerakond tahab kaotada erisoodustusmaksu maksmise kohustuse töötajale tehtavatelt tervise edendamise kuludelt. loeedasi

Meie vähendasime kohalike omavalitsuste tulubaasi 11,93% -> 11,4%-le, mis piirab nende kohustusi ja võimalusi avalike teenuste osutamisel ja abivajajate aitamisel.

 

void-kindel-olla-reformierakond

Zoom-in-32Suurelt vaatamiseks kliki pildil

keskerakond-48_laanemaa.keskerakondKeskerakond on valitsusele korduvalt esitanud omavalitsuste tulubaasi taastamise eelnõu, mis on hääletatud maha. loeedasi

 

Riik on vähendanud nii omavalitsuste teehoolduseks, lastehoiuks kui noortespordiks mõeldud raha, samas on riik oma tulude suurendamiseks tõstnud käibemaksu ja aktsiise.

 

Valitsus on vähendanud omavalitsustele eraldatavaid vahendeid, suurendades samal ajal nende kohustusi. Põhiseadusega on vastuolus omavalitsustele kohustuste lisamine ilma nende täitmiseks vajalike vahendite eraldamiseta. Kohalikule omavalitsusele võib panna kohustusi ainult seaduse alusel või kokkuleppel kohaliku omavalitsusega.

 

ref-irl-rohel48 Reformierakond ja IRL tõid koos EUROga Eestile kohustuse osaleda Euroopa stabiilsusfondis (EFSF), kus Eesti osalus Iirimaa abipaketis on ligi 12,4 miljardit krooni ehk 800 miljonit eurot.

Eesti on doonorriik, kes tagab oma rahva hariduse ja toimetuleku arvelt endast kõrgema elatustasemega riikide heaolu.

  • MIINIMUMPALK Iirimaal on 1461.85 eurot ning Eestis 278.02 eurot.
  • KESKMINE PALK Iirimaal on 2735 eurot kuus ning Eestis 758 eurot.
  • PENSION Iirimaal on 800 eurot kuus ning Eestis 303 eurot.
  • TÖÖTUTOETUS Iirimaal on 820 eurot ning Eestis 65,41 eurot.
  • TOIMETULEKUTOETUS Iirimaal on 186 eurot kuus ning Eestis 76,6 eurot.

Paying Taxes 2011 uuringu järgi on Eesti maksukoormus 134 kohal ehk 133 riigis on soodsam maksukeskkond, samas kui Iirimaa asub alles 30 kohal.

Võimule tulles panevad Reformierakond ja IRL rahva Euro hinda maksma alles peale valimisi. Kuna Eesti tagas 800 miljoni euro suuruse Iirimaa abipaketi, siis võid kindel olla uutes käibemaksu- ja aktsiisitõstmistes, mis toob kaasa uue hinnatõusu laine. Eurokriisi süvenedes on oodata Eesti abipakette ka Hispaaniale ja Portugalile.

Eesti osaleb IMF-is 510,9 miljoni krooniga (32,6 miljonit eurot), kus Eesti hääleõigus on kõigest 0,067 protsenti.

Eesti andis 2010  välisabi 220 miljoni krooni ehk 14,06 miljoni euro ulatuses.

 

 

Keskerakondlik Tallinna linnavalitsus toetab kõrge elatustasemega iirlaste asemel Eesti elanike heaolu ja Eesti arengut.keskerakond-48_laanemaa.keskerakondAprillis 2009 käivitati "Tallinna linna abipakett linnaelanikule ja ettevõtjale" summas 311 miljonit krooni (ligi 19,9 miljonit eurot). loeedasikeskerakond-48_laanemaa.keskerakondOktoobris 2010 käivitati "Tallinna linna teine abipakett linnaelanikule ja ettevõtjale 2011-2012“ summas ligi 400 miljonit krooni (ligi 25,5 miljonit eurot).  loeedasi

Linnavalitsuse väljatöötatud linnaelaniku ja ettevõtja abipakett keskendub kuuele olulisele valdkonnale: tööpuuduse leevendamisele, toetustele ja sotsiaalabile, raskustesse sattunud inimeste nõustamisele, soojusenergia kulude vähendamisele, ettevõtluse toetamisele ja tarbijate kaitsele.

Rahvusvaheline reitinguagentuur Moodys tõstis 2010 detsembri algul Tallinna linna krediidireitingut, mis näitab agentuuri sõnul linna tulemuslikku eelarvepoliitikat.
loeedasi 

 

tallinn-aitab

 

European-CommissionEuroopa Komisjon valis Tallinna koos abipaketiga „Tallinn aitab" kümne paremini majanduskriisiga toime tuleva linna hulka.  loeedasi

 

 

 

parem-eesti-koigile2Meie võtsime vastu uue töölepingu seaduse, mis piirab töötajate sotsiaalseid tagatisi ja suurendab ebamõistlikult töötaja vastutust.

 

 

Meie peatasime pensioni II samba riigi poolsed maksed, mis vähendab süsteemiga sundliitunute pensione tulevikus ja pensionisüsteemi usaldusväärsust. Meie rikkusime ühiskondlikku kokkulepet tagada pensionisüsteemi stabiilsus.

 

 

Meie tõstsime pensioniiga, arvestamata rahva arvamusega. See lööb eriti valusasti pensionieelikuid.

 

 

Meie lõpetasime pensionide TASUTA kojukande, mis lööb eriti valusalt maal elavaid pensionäre. Pensionide kojukande hinnatõus 58-lt kroonilt 72-le ehk 4,6-le eurole on äärmiselt suur ja summa ise teenuse eest sedavõrd kallis, et võime rääkida pensionide vähendamisest. Pensionär kaotab kojukande tasuliseks muutumisest 55,2 eurot aastas ehk ligi 900 krooni.

 

reformierakond-kyttehind

 

Meie oleme retoorikas kõige ettevõtjasõbralikumad, kuid just meie kärpisime oluliselt haigus- ja hooldushüvitisi, mis lööb eriti valusalt väikeettevõtjaid ja niigi maksutõusude tõttu raskustes ettevõtteid. Sellega halvendati kõigi töötajate olukorda.

 

Meie tõstsime ametiautode erisoodustusmäära 2000 -> 4000 kroonile. Kui varem maksti sõiduki eest erisoodustust 1672,18 kr, siis uue 4000 kroonise alammäära alusel hakati maksma erisoodustust 3260,17 kr, mis kahjustab ettevõtlust ja tõstab hindu.

 

Meie sulgeme kohalikke postkontoreid ning vähendame ühistranspordiliine, mis lööb eriti maal elavaid inimesi ja suretab välja maaelu.

reformierakond-suurendab-toopuudustKeskerakond on algatanud tööpuuduse vähendamiseks ja töötute olukorra kergendamiseks mitmeid eelnõusid, millest kõik on häältatud Reformierakonna, IRL'i ja Roheliste poolt maha.

 

 

keskerakond-48_laanemaa.keskerakondKeskerakond algatas "Töökohtade loomise seaduse" eelnõu, millega luuakse ettevõtetele ulatuslikke sotsiaalmaksusoodustusi töötute palkamisel, samuti määratletakse selle seadusega sotsiaalse töökoha mõiste ja sotsiaalsete töökohtade loomise võimalused, riigile, kohalikele omavalitsusele, kolmandale sektorile ja eraettevõtetele. loeedasi

 

keskerakond-48_laanemaa.keskerakondKeskerakond algatas "Töötu sõidutoetuse Töötukassasse vastuvõtule tulemiseks" ettepaneku, mis hääletati maha. Aastas lõppeb töötu staatus sanktsiooni tõttu ligi 30 000 inimesel. Need on juhtumid, kus töötu ei ole määratud ajal pöördunud töötukassasse. Sõidutoetusega hüvitatakse töötu kulutused transpordile, kui ta läheb vastuvõtule Eesti Töötukassasse. loeedasi

 

keskerakond-48_laanemaa.keskerakondKeskerakond algatas "Töötu avalikus töös osalemise piirmäära suurendamise" ettepaneku, mis hääletati valitsuse poolt maha. Eesmärk on võimaldada töötutel osaleda avalikus töös senisest suuremas mahus, suurendades ühes kuus lubatud töötundide arvu 50 tunnilt 80 tunnile. Piirang 80 tundi kuus jätaks töötule piisavalt vaba aega töö otsimiseks ja ei õigustaks samas tähtajalise töölepingu sõlmimata jätmist, kui selline vajadus esineb. Avalikus töös suuremas mahus osalemine võimaldaks töötul teenida kuni 810 krooni lisaraha kuusloeedasi

 

keskerakond-48_laanemaa.keskerakondKeskerakond tahab tõsta toimetulekutoetuse piiri 1200 kroonini, mis parandab töötute ja majandusraskustes perede niigi rasket olukorda. loeedasi

 

keskerakond-48_laanemaa.keskerakondKeskerakond on pensioniea tõstmise vastu. Pensioniea tõstmisega võtab riik igalt inimeselt üle 100 000 krooni. loeedasi

 

IRL-tasuta-korgharidus2

Reformierakond ja IRL: meie oleme vastu õppelaenu hüvitamise taastamisele.

 

ref-irl-rohel48Reformierakonna ja IRL-i hariduspoliitika tegelikud saavutused "kvaliteetse tasuta kõrghariduse" arendamisel:

 

Meie vähendasime üliõpilaste sõidusoodustust 500 -> 440 kroonile.

Meie vähendasime ülikooli põhitoetust 1000 -> 875 kroonile.

Meie kaotasime maksusoodustused õppelaenu intressidelt.

Meie kaotasime õppelaenu kustutamise võimaluse avalikus sektoris töötavatele noortele

Meie lõpetasime õppelaenu kustutamise noortele emadele

Meie vähendame riigieelarveliste õppekohtade arvu.

Meie vähendasime elutööpreemiaid ja kaotasima ära teadusliku avastuse- ja valdkondlikud preemiad.

emata_laen2

 

keskerakond-48_laanemaa.keskerakondTasuta, kättesaadav ja hea haridus kõigile! loeedasi

 

keskerakond-48_laanemaa.keskerakondÕppelaenu hüvitamist tuleb jätkata! loeedasi

Meie tõstsime ja tõstame tubakaaktsiisi,
kuigi teame et see soodustab varimajandust.

Sigarettide aktsiis tõuseb nii 2011. aastal kui ka 2012. aastal veel 10 protsenti.

Vaata tubakaaktsiisi tõstmise sagedust ja aktsiisimaksu tõusu alates 1995. aastast! loeedasi

 

NB! Keskerakond ei propageeri sellega suitsetamist, vaid soovime näidata aktsiistõusu ulatust.

Meie tõstsime ja tõstame alkoholiaktsiisi, kuigi teame et see soodustab varimajandust.

Vaata alkoholiaktsiisi tõstmise sagedust ja aktsiisimaksu tõusu alates 1994. aastast! loeedasi

 

NB! Keskerakond ei propageeri sellega alkoholi tarvitamist, vaid soovime näidata aktsiistõusu ulatust.

Täiendavalt püüti "rohelise sildi" abil kehtestada kilekotimaksu (plastkotiaktsiisi), kuid ei suudetud kokku leppida maksu suuruses.  

Reformierakond ja IRL ajavad Sind Eestist ära!

jurgen-ligi"Valige endale teine riik!"

Jürgen Ligi, rahandusminister. Riigikogus, 3. mail 2010

 

tonis-lukas"Inimesed, lahkuge Tallinnast!"

Tõnis Lukas, haridusminister.

Riigikogus, 12. mail 2010

 

keskerakond-48_laanemaa.keskerakondKeskerakond on algatanud "Eesti kodanike kojutuleku seaduse" eelnõu, mis üheksa meetme abil soodustab kodanike tagasipöördumist ning motiveerib Eestisse elama jäämist ja töötamist. Eelnõu soodustab eestlaste kojutulekut ning loob paremad võimalused tööturule naasmiseks ka praegu Eestis viibivatele töötutele, et ennetada nende minekut välisriikidesse.  loeedasi

 

Vaheta valitsust, mitte kodumaad!

Kaudsete maksude tõstmisest ja euro tulekuga kaasneva hinnatõusu õigustamiseks oleme meedias käivitanud hinnatõusu toetava kampaania!

 

reform-16 Kas sinus on oravat, kas sa oled õige "eestlane" , kas sa toetad hinnatõusu ja kaudsete maksude tõstmist ? Üks õige orav on 700 aastase orjamentaliteediga kannataja, kes neelab hambad ristis hinnatõusud, maksutõusud ja üldise ebaõigluse alla. Õige orav ei hüppa kunagi, kui talle tehakse liiga. Orav on liiga väike, et enda eest seista, lihtsam on olla allaheitlik ja alandatud ning elada paratamatuses ja enesepettuses.

 

Meediamanipulatsioon tõõtab kavalalt, kuna me kajastame negatiivseid arenguid ja statistikat läbi positiivse sõnumi ning loome negatiivsetele asjadele positiivse fooni.

Sellisel viisil me manipuleerime meedia ja avaliku arvamusega, me eitame järjekindlalt negatiivsust N: tööpuuduse tegelikku statistikat. Vt. siit kui hästi Eestil läheb artikkel1, artikkel2 - loodan, et sinus on ikka veel oravat :)

Nii manipuleerime tööpuuduse näitajatega, rahva tervisenäitajatega, eitame OECD raporti ja Eesti Inimarengu aruande näitajaid jne. sarnaselt nagu seda kunagi NSVL aegadel tehti - pole inimest, pole ka probleemi!

 

ref-irl-rohel48Me alustasime meedias hinnatõusu toetava positiivse kampaaniaga:

 

 

jyri-moisJüri Mõis: hinnatõus kosutab majandust ja palku.

 

 

 

janek-maggiJanek Mäggi: ärge võtke hinnatõusu nii traagiliselt.

 

 

 

 

 

jurgen-ligiLigi: inflatsioon pole midagi traagilist

 

 

 

 

andrus-ansipAndrus Ansip: euro tulek hindu ei tõsta.

nende-poliitika-on-majanduslangus-reformierakond-IRL-2Selleks et seista vastu ühiskonna sisulistele muutustele ja tagada, et manipulatsioon hästi töötaks on paremjõududel vaja vaenlast. Selleks vaenlaseks on sildistatud tsentristlik Keskerakond ja Edgar Savisaare isik.

Savisaar on olnud taasiseseisvumise ja Rahvarinde algatuse juhfiguure, kes tõi Eesti vabaduse ilma ühegi ohvrita. Kui palju on Eesti vabariigi ajal Afganistaanis, Iraagis jms. missioonidel hukkunud ja vigastatud sõdureid ? kas keegi saab aru, mis on nende sõdades või okupatsioonis osalemise põhjendus ja kasu majandusele, ühiskonnale, riigile ning rahvale?


Kõige absurdsem selle manipulatsiooni juures on fakt, et Keskerakond pole juba 20 aastat olnud peaministri toolil, küll on aga kuulunud valitsusse 2002-2003 ja 2005-2007. Viimane Keskerakonna valitsus ja peaministri positsioon pärineb aastast 1991. Terve selle 20 aasta jooksul pole olnud võimul mitte ühtegi Keskerakonna poolt moodustatud valitsust, kuid just Keskerakonda süüdistatakse riiklikul tasemel tehtud valedes otsustes, propagandas, korruptsioonis, majanduslanguses jne.

 

Keskerakonnast on loodud meedias negatiivne kuvand, sest 20 aastat stagneerunud võim vajab vaenlast, et õigustada enda olemasolu alternatiivide halvustamise ja laimamise kaudu.

 

keskerakond-48_laanemaa.keskerakondVali Keskerakond, sest Keskerakond seisab rahva eest ja on vastu tarbimise liigmaksustamisele! Keskerakond on muutus, keskerakond muudab maksusüsteemi!

 

Vali astmeline tulumaks, vali väikse sissetuleku juures veelgi madalamad maksud koos madalamate hindadega!

 

Ära vali „eliidi" ja "nomenklatuuri" heaolule suunatud poliitikat, mille ainsaks tulemuseks on üleüldine hinnatõus ning sinu ja sinu laste elatustaseme langus. Vali muutused!

 

jaanus 754Kas tahad, et Sul läheks hästi? Kas tahad, et ka naabril läheks hästi? Kui Sul on see kahekordne jah, siis astu Keskerakonna liikmeks Läänemaal.

Meil on suvemängud ja talvepäevad, seminarid ja koosviibimised. Meil on tugev terviklik programm, mis lähtub Eesti rahvuslikest huvidest. Kui tahad, et tervel Eestil läheks paremini, siis näita kodanikujulgust ning liidame koos oma väed.

Tule Meiega! Liitumine Keskerakonnaga on lihtne. Lae alla liitumisavaldus ning too see lähimasse Keskerakonna esindusse, tule ja astu läbi meie Läänemaa büroost.

Avaldus Keskerakonnaga liitumiseks! avaldus_doc

 

 

 

K-24_laanemaa.keskerakond.ee7 põhjust, miks hääletada Keskerakonna poolt. Raivo J. Raave

K-24_laanemaa.keskerakond.eeÕige eestlane hääletab Keskerakonna poolt. Villu Jürjo

K-24_laanemaa.keskerakond.eeÕige eestlase valik: Keskerakond! Henri Kaselo

ravijärjekordade

 

tule-meiega-karilaid

err-uudised-175

Alternatiivmeedia

 

alternatiivmeedia_laanemaa.keskerakond.ee

 

Edgar Savisaare blogi

 

facebook

 

twitter

 

 

Toeta-erakonda
Loe Kesknädalat

 

keskerakond_www.keskerakond.ee

 

Rahvarinde_logo_www.rahvarinne.ee

 

Edgar-Savisaare-blogi

 

keskerakonna-noortekogu

 

 tallinna-tv

nommeraadio 

pealinn

 

Küsitlus

Milline Reformierakonna ja IRLi otsus on sinu elatustaset enim langetanud ?
 

Twitter

Logi sisse

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Filename cannot be empty in /data03/virt14041/domeenid/www.keskerakond.ee/laanemaa/index.php on line 89